وزير نيرو در مراسم افتتاح پروژه هاي برق مريوان تشريح كرد

اهداف وزارت نيرو براي تابستان 98

وزير نيرو با تاكيد بر اينكه آب و برق تاثير مستقيمي در آسايش و امنيت مردم دارند، افزود: وزارت نيرو افتخار دارد بالاترين سطح تماس را با مردم دارد.
به گزاش پايگاه خبري توانير ، وزير نيرو با اشاره به تدوين برنامه تفصيلي برق براي سال 98 گفت: انشاالله سال آبي 97-98 و تابستان 98 را به يكي از بهترين دوران هاي رونق و توسعه و استفاده صحيح از منابع آب و برق تبديل كنيم.
رضا اردكانيان در مراسم بهره برداري از پروژه هاي توسعه و افزايش ظرفيت پست 230.63 كيلوولت برق مريوان اظهار كرد: امروز 7 پروژه با اعتبار 173 ميليارد ريال به بهره برداري رسيد كه تاثير مهمي در پايداري شبكه برق، كاهش افت ولتاژ، جذب سرمايه گذاران و توسعه صادرات به كشور همسايه دارد.
وي افزود: با زيرساخت هايي كه فراهم شده از كساني كه علاقه مند به مشاركت در نيروگاه هاي تجديدپذير هستند، دعوت مي كنيم تا در اين زمينه با ما همكاري كنند.
وزير نيرو با تاكيد بر اينكه آب و برق تاثير مستقيمي در آسايش و امنيت مردم دارند، افزود: وزارت نيرو افتخار دارد بالاترين سطح تماس را با مردم دارد.
اردكانيان در ادامه با بيان اينكه تابستاني فراموش نشدني به لحاظ همكاري با مصرف كنندگان داشتيم، تصريح كرد: امسال دومين سالي است كه طي پنج دهه اخير به عنوان سال خشك و كم بارش معرفي شده و استمرار افزايش دما كه شرايطي جهاني بود موجب سد تا كمبود توليد داشته باشيم و نيروگاه هاي آبي به لحاظ كاهش مخازن نتوانستند در ظرفيت حداكثري كار كنند.
وي گفت: در سالي كه دشمنان قصد ايجاد مشكل بر بستر كم آبي و كاهش توليد را داشتند، همكاري وسيع مصرف كنندگان موجب شد با كمترين مضيقه اين دوران حساس پشت سر گذاشته شود.
اردكانيان خاطرنشان كرد: نيروگاه هاي مجازي نيروگاه هايي هستند كه توسط مشتركان و با مصرف صحيح و به دور از بدمصرفي ايجاد مي شوند.
وزير نيرو در ادامه گفت: برنامه ريزي تفصيلي با كمك مديريت ارشد صنعت برق براي سال 98 به عمل آمده و هفته آينده در هيئت دولت ارائه مي شود تا انشاالله سال آبي 97-98 و تابستان 98 را به يكي از بهترين دوران هاي رونق و توسعه و استفاده صحيح از منابع آب و برق تبديل كنيم.
وي با تشكر از تلاش هنرمندانه نمايندگان استان كردستان در مجلس در خصوص نحوه نظارت و پيگيري گفت: استمرار خدمات رساني به ويژه در بخش برق مستلزم پرداخت مطالبات اين بخش توسط مصرف كنندگان و عمدتا صنايع است.
کد خبر : 86793
تاریخ : پنج شنبه ، ١٥ شهریور ١٣٩٧ ١٦:٥٨
تعداد بازديد : ٦٧٠
فرستنده خبر : روح اله حميديان اهور