انتصاب سرپرست جديد بسيج توانير و ورود تخصصي تر بسيج به حوزه مديريت مصرف

مهندس كردي در جلسه شوراي معاونين شركت توانير كه با انتصاب سرپرست جديد بسيج همراه بود تصريح كرد: اضافه برظرفيتي كه امسال براي مديريت مصرف برق در فصل پيك ديده شده بود، سال 98 بايد سه هزار مگاوات ديگر نيز به ظرفيت مديريت مصرفي اضافه شود كه كار بسيار سنگيني را مي طلبد و در اين راه بايد از توانايي ها و پتانسيل هاي بسيج بيش از گذشته استفاده كرد.
همزمان با شوراي معاونين شركت توانير، مهندس احمدي يزدي به عنوان سرپرست بسيج شركت توانير منصوب شد.
به گزارش پايگاه خبري توانير، در اين جلسه كه با حضور مهندس داوود طارمي فرمانده بسيج وزارت نيرو و معاونان و مديران دفاتر مستقل توانير تشكيل شده بود، مهندس آرش كردي ورود تخصصي تر و جدي تر بسيج به فعاليت هاي مديريت مصرف را مورد تاكيد قرار داد.
مديرعامل شركت توانير در اين مراسم گفت: خوشبختانه در سال جاري بسيج صنعت برق با هماهنگي با بسيج ساير دستگاه ها، نقش موثري در كاهش مصرف برق داشت.
مهندس كردي با تاكيد براين كه استفاده از ظرفيت هاي بسيج در موضوعات تخصصي بايد بيشتر مورد توجه قرار گيرد، خاطرنشان كرد: نقش پررنگ بسيج در بخش هاي عمومي و مباحث تخصصي در سال هاي گذشته اثار خود را نشان داده است و اين موضوع بايد با جديت بيشتري پيگيري شود.
مهندس كردي به برنامه 098 طراحي شده براي تابستان آينده اشاره كرد و افزود: اين برنامه كه با كارشناسي دقيق طراحي شده، بارها مورد تاكيد وزير نيرو قرار گرفته است.
وي اظهارداشت: با توجه به حساسيت ها و شرايط خاص صنعت برق و برنامه هاي طرح ريزي شده براي تابستان سال آينده، مديريت مصرف مهمترين بخشي است كه بسيج مي تواند به ايفاق نقشي پررنگ بپردازد چرا كه به لحاظ اجرايي بودن و صرفه اقتصادي نيز اين مبحث كاملا اثبات شده است.


مديرعامل توانير ادامه داد: اشاره به اين نكته كه پيش بيني اعتبار 900 ميليارد توماني براي انجام فعاليت ها در اين بخش جهت دستيابي به 3هزارمگاوات صرفه جويي در مقابل پيش بيني اعتبار 7 هزار ميليارد توماني براي احداث 5 هزار مگاوات نيروگاه جديد، به خوبي نشانگر اهميت و توجيه پذيري فعاليت هاي مديريت مصرف در صنعت برق است.
وي به سابقه مهندس احمدي يزدي در بخش مديريت مصرف صنعت برق اشاره كرد واين انتصاب را پيامي در جهت حضور پررنگ تر بسيج در حوزه مديريت مصرف برق در تابستان سال آينده دانست و تصريح كرد: اضافه برظرفيتي كه امسال براي مديريت مصرف برق در فصل پيك ديده شده بود، سال 98 بايد سه هزار مگاوات ديگر نيز به ظرفيت مديريت مصرفي اضافه شود كه كار بسيار سنگيني را مي طلبد و در اين راه مي توان از توانايي ها و پتانسيل هاي بسيج،كه پيش از اين فعاليت هاي خوبي را در اين حوزه داشته و با هماهنگي بسيج ساير دستگاه ها و ادارات، موثر واقع شده بود، استفاده كرد.
در ادامه اين نشست مهندس داوود طارمي فرمانده بسيج وزارت نيرو نيز در سخناني گفت: كانون هاي بسيج متخصصين شكل گرفته و نيروهاي بسيج در مانورهاي تخصصي و طرح هاي مديريت مصرف ورود كرده اند.
وي به عملكرد خوب سردار صحراپور در مدت حضور در سمت فرماندهي بسيج توانير اشاره كرد واضافه كرد: با افتخار مي توان اعلام كرد كه فعاليت هاي ايشان باعث شد تا اعتماد ويژه اي نسبت به بسيج در سطح صنعت برق ايجاد شود .
طارمي خاطرنشان كرد: بسيج وزارت نيرو آمادگي دارد تا با هماهنگي بسيجيان سراسر كشور در حوزه مديريت مصرف به ايفاي نقش فعالتري بپردازد.
فرمانده بسيج وزارت نيرو گفت: خوشبختانه درحال برنامه ريزي براي ورود بسيج به موضوع انرژي هاي نو هستيم و اميدواريم كه در اين بخش نيز به صورت موثري عمل و باعث توسعه استفاده از انرژي هاي نو در كشور شويم.
وي همچنين از سابقه مهندس احمدي يزدي در بخش مديريت مصرف نيز به عنوان نقطه مثبتي ياد كرد كه مي تواند در دستيابي به اهداف صنعت برق تاثيرگذار باشد.
همچنين هاشم صحراپور نيز در اين مراسم در سخناني به بيان بخشي از عملكرد بسيج توانير پرداخت و گفت: در اين مدت تمام تلاش خود را براي هماهنگي با حركت بسيج در راستاي اهداف صنعت برق بكاربستم
وي همچنين حمايت هاي مهندس كردي از بسيج را نيز به عنوان يكي از مهمترين عوامل موفقيت بسيج برشمرد و خاطرنشان ساخت: همه اركان بسيج در صنعت برق آمادگي كمك و دستيابي به اهداف تعيين شده را دارند.
همچنين مهندس عليرضا احمدي يزدي نيز در اين مراسم اظهار اميدواري كرد كه بتواند در مسئوليت جديد مثمرثمر باشد.

کد خبر : 86783
تاریخ : سه شنبه ، ١٣ شهریور ١٣٩٧ ١٣:٥٨
تعداد بازديد : ١١٤٧
فرستنده خبر : روح اله حميديان اهور