معاون تحقيقات و منابع انساني وزارت نيرو خبرداد

ثبت نام آزمون استخدامي وزارت نيرو آغاز شد

معاون تحقيقات و منابع انساني وزارت نيرو گفت: ثبت نام آزمون استخدامي وزارت نيرو از امروز يكشنبه، 21 مردادماه توسط سازمان سنجش آغاز خواهد شد و در اين دوره بيش از هزار و 500 نفر در شركت هاي غيردولتي آب و برق جذب مي شوند.
به گزارش پايگاه خبري توانير، علي اكبر مهاجري ديروز اعلام كرد: بر اساس برنامه ريزي صورت گرفته از امروز يكشنبه، 21 مردادماه اطلاعيه آزمون استخدامي وزارت نيرو از طريق سازمان سنجش براي شركت هاي غيردولتي اين وزارتخانه همچون توزيع برق، آب و فاضلاب و مديريت بهره برداري از نيروگاه ها اعلام خواهد شد و داوطلبان مي توانند تا 27 مردادماه اقدام به ثبت نام در اين آزمون كنند.
وي با تاكيد بر اينكه بر اساس آزمون اين دوره يك هزار و 517 نفر به استخدام وزارت نيرو درخواهند آمد، ادامه داد: بر اين اساس 678 نفر در شركت هاي توزيع برق، 750 نفر در شركت هاي آب و فاضلاب و 89 نفر در شركت هاي توليد برق حرارتي جذب خواهند شد.
معاون تحقيقات و منابع انساني وزارت نيرو با اشاره اينكه آزمون اين دوره استخدامي وزارت نيرو 26 مهرماه برگزار خواهد شد، افزود: در اين دوره، 22 شركت توزيع برق، 28 شركت آب و فاضلاب، پنج شركت توليد برق حرارتي و 10 نيروگاه درخواست استخدام داشته اند كه از اين تعداد هزار و 341 نفر در مشاغل كارشناسي و 176 نفر در مشاغل تكنسين و كارداني پذيرش خواهند شد.
مهاجري با اشاره به اينكه تمامي افراد جذب شده براي شركت هاي آب و فاضلاب از مقطع كارشناسي خواهند بود، بيان كرد: از ميان 176 نفر جذب شده در مشاغل تكنسين و كارداني نيز 105 نفر براي شركت هاي توزيع و 71 نفر براي شركت هاي توليد نيروي برق خواهند بود.
وي افزود: بيشترين تعداد جذب نيرو در بين شركت هاي آب و برق غيردولتي آبفاي استان تهران با 200 نفر، توزيع برق استان خوزستان با 100 نفر، آبفاي استان اصفهان با 81 نفر و توزيع برق سيستان و بلوچستان با 72 نفر خواهد بود.
معاون تحقيقات و منابع انساني وزارت نيرو با اشاره به اينكه جذب نيروي انساني وزارت نيرو فقط از طريق آزمون عمومي و فراخوان است، اضافه كرد: در اين دوره حتي نيروهاي شركتي، حجمي و پيمانكاري نيز براي استخدام شدن بايستي از طريق فراخوان جذب وزارت نيرو شوند. البته در اين بين امتيازاتي متناسب با تجربه افراد در نظر گرفته مي شود كه اميدواريم بتوانيم از جمع افراد با تجربه و با سابقه شركت ها در مجموعه وزارتخانه استفاده كنيم.
مهاجري تاكيد كرد: اين افراد براي شركت در آزمون از شرط سني معاف هستند به اين معنا كه شاغلان شركت هاي پيمانكاري و حجمي حداكثر با 15 سال سابقه و به تعبيري تا 45 سالگي مي توانند در اين آزمون شركت كنند.

استخدام تنها از طريق آزمون امكان پذير است
وي ادامه داد: براي شاغلان در پست هاي سازماني نيز سابقه اي بين 20 تا 25 سال در نظر گرفته شده است كه افراد در صورت شركت در آزمون و كسب نمره مي توانند تبديل وضعيت شوند. براي اين افراد هم متناسب با تجربيات كاري آنها، امتيازي در نظر گرفته مي شود و سپس با سايرين مقايسه مي شوند.
معاون تحقيقات و منابع انساني وزارت نيرو با تاكيد بر اينكه پس از اين تبديل وضعيت مستقل نخواهيم داشت و همه افراد بايد در فراخوان شركت كنند، اظهار كرد: در خصوص جذب خانواده شهدا و ايثاگران، داوطلبان متناسب با ظرفيت 30 درصدي كه قانون مشخص كرده است در آزمون شركت مي كنند و شركت كنندگان اين بخش در مقايسه با يكديگر مورد ارزيابي قرار مي گيرند.
کد خبر : 86537
تاریخ : یکشنبه ، ٢١ مرداد ١٣٩٧ ٠٨:٣٨
تعداد بازديد : ١٢٧٨
فرستنده خبر : روح اله حميديان اهور