افتتاح روشنايي معابر شهرستان زرند با استفاده از لامپ هاي LED به عنوان پايلوت كشوري

با حضور همايون حائري، معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي، روشنايي معابر شهرستان زرند كه با استفاده از لامپ هاي LED تعويض گرديده بود افتتاح شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان، با حضور همايون حائري، معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي، روشنايي معابر شهرستان زرند كه با استفاده از لامپ هاي LED تعويض گرديده بود افتتاح شد.

محمدرضا عرب زاده، معاون مهندسي و نظارت در اين باره گفت: شهرستان زرند به عنوان پايلوت كشوري از سوي توانير انتخاب و فاز نخست اين پروژه در سال 1396 با هزينه اي بالغ بر 5ميليارد ريال در 10معبر شهرستان زرند كليد خورد كه با تعويض ونصب 532 لامپ LED اين پروژه انجام شد.

وي صرفه جويي در مصرف انرژي برق، صرفه جويي در مصرف سوخت، روشنايي با كيفيت بيشتر، كاهش انتشار آلاينده هاي طبيعي را از جمله مزاياي اين طرح ذكر كرد وگفت: در سال جديد نيز فاز دوم اين پروژه اجرا خواهدشد.

معاون مهندسي و نظارت اظهار داشت: ميانگين سالانه هزينه انرژي صرفه جويي شده بر اساس كاهش تلفات را برابر با 372ميليون و300هزار ريال خواهد بود.

مجيد عمادآبادي مدير دفتر مهندسي در ادامه به پروژه احداث رينگ فيدر سنگ و قائم شهر اشاره كرد و افزود: درسال گذشته و پس از وقوع زلزله در شهرستان كوهبنان و قطع برق ناشي، كميته فني به منظور رفع اين مشكل تشكيل جلسه و تصميم بر اين شد كه براي سهولت كار و جبران خاموشي برق در زمان وقوع زلزله رينگ فيدر سنگ با فيدر قائم شهر احداث شود.

وي هزينه اجراي اين طرح را با لغ بر 8 ميليارد ريال اعلام كرد و افزود: براي اجراي اين طرح 11 كيلومتر خط فشار متوسط احداث، 3 كيلومتر افزايش مقطع فشار متوسط و 4 سري قطع كننده، 3دستگاه سكسيونر، يك دستگاه كيوسك لوازم اندازه گيري و يك دستگاه اتوترانس نصب شده است.

کد خبر : 86534
تاریخ : شنبه ، ٢٠ مرداد ١٣٩٧ ١١:٤٨
تعداد بازديد : ٥٥٦
فرستنده خبر : فاطمه غلامي