امضاي تفاهم نامه همكاري مشترك بين توزيع برق، دفتر امور روستايي استانداري و پست بانك استان مركزي

تفاهم نامه همكاري مشترك بين توزيع برق و مديركل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري و پست بانك جهت احداث و راه اندازي نيروگاههاي توليد برق خورشيدي تا 100كيلووات براي روستاييان امضاء شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي توزيع مركزي، مديرعامل اين شركت در خصوص اين تفاهم نامه گفت: بهره برداري از پتانسيل منابع انرژي تجديدپذير،حفظ محيط زيست و كاهش آلودگي هوا، افزايش توليد پراكنده و برخورداري از ظرفيت ويژه براي توسعه اقتصادي از جمله اين مزيت هاي استفاده از انرژي هاي پاك است.

مهندس محمد اله داد افزود: استان مركزي با توجه به داشتن روزهاي آفتابي و وزش باد در برخي مناطق آن از موقعيت مناسبي براي احداث نيروگاه هاي خورشيدي و بادي و توليد برق از انرژي پاك برخوردار است.

وي ادامه داد: مطالعات وتحقيقات شركت توزيع نيروي برق استان مركزي در شهرهاي مختلف استان در زمينه استفاده از انرژي هاي پاك در دست اجرا است.

سعيد فائض پور مديركل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري مركزي نيز گفت: استان مركزي به لحاظ برخورداري از منابع باد، آب و خورشيد و نيز اقليم جغرافيايي مناسب نقش بسزايي در جذب سرمايه گذار در حوزه انرژي هاي پاك دارد.

وي با بيان اينكه ارتقاي كيفيت زندگي و رونق كار و اشتغال در روستاها به طور فزاينده اي تحت تاثير تامين انرژي مورد نياز در مزارع وصنايع روستايي است، افزود: توسعه روستايي در حوزه هاي صنعت، كشاورزي و خدمات روستايي منوط به تامين انرژي برق است.

مجتبي باقري مدير شعب پست بانك استان مركزي هم گفت: اهداي وام جهت احداث نيروگاه هاي خورشيدي در اولويت پرداخت قرار مي گيرد و اعتبار آن ابلاغ شده است.

کد خبر : 86523
تاریخ : پنج شنبه ، ١٨ مرداد ١٣٩٧ ١٠:٥٤
تعداد بازديد : ٥٠٠
فرستنده خبر : مريم آجرلي