80 درصد مصرف برق شهرستان خاتم به مصارف كشاورزي اختصاص دارد

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان يزد گفت: 80 درصد مصرف برق در شهرستان خاتم مربوط به بخش كشاورزي است.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان يزد، مهندس محمدرضا صحتي در ديدار با فرجام فاضلي، فرماندار شهرستان خاتم با اشاره به مجموع 16 هزار 500 مشترك برق اين شهرستان، افزود: 80 درصد مصرف برق در شهرستان خاتم مربوط به بخش كشاورزي است كه بايد به عنوان قطب كشاورزي استان به آن توجه ويژه اي داشت.

وي متوسط ميزان خاموشي به هر مشترك از ابتداي سال تا پايان خرداد ماه را 59 دقيقه اعلام كرد و گفت: امسال با وجود نياز به مديريت اضطراري بار، نقش كشاورزان در مشاركت با صنعت برق به خصوص در پيك بار روز را نمي توان ناديده گرفت.

اين مسئول با اشاره به اينكه همه 108 روستاهاي شهرستان خاتم از نعمت برق برخوردار هستند، اظهار كرد: در حال حاضر 559 حلقه چاه كشاورزي برق دار در شهرستان خاتم وجود دارد كه بخش عمده اي از مصرف شهرستان به اين بخش اختصاص دارد.

وي در بخش دوم سخنان خود به اهميت رعايت الگوي صحيح مصرف انرژي نيز اشاره اي داشت و خاطرنشان كرد: فرمانداري، دهياري ها و روحانيون در حوزه فرهنگ سازي مي توانند نقش موثر و اثرگذار داشته باشند.

مهندس صحتي در جريان سفر خود به شهرستان خاتم، پروژه تامين روشنايي يكي از بلوارهاي شهرستان خاتم كه براي بهره برداري آن 374 ميليون ريال هزينه شده بود را نيز افتتاح كرد.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان يزد ضمن ديدار با پرسنل مديريت برق شهرستان خاتم در ديدار با رييس برق مروست، ضمن تاكيد بر مديريت هزينه و استفاده از حداكثر توان فني كاركنان آن مجموعه در ارائه خدمات مطلوب به مردم، بر تجميع كردن خدمات و برون سپاري آن تاكيد كرد.

کد خبر : 86522
تاریخ : چهار شنبه، ١٧ مرداد ١٣٩٧ ١٤:٥٨
تعداد بازديد : ٤٠٥