در راستاي تامين برق مطمئن و پايدار

تغييرساعات كار ادارات استان گيلان تمديد شد

در راستاي استفاده بهينه از برق و جلوگيري از قطعي برق و تامين برق مطمئن و پايدار، با دستور استاندار استان گيلان تغيير ساعات كار ادارات استان تمديد شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق گيلان، دكتر مصطفي سالاري استاندار گيلان با صدور بخشنامه اي تغيير ساعات كار ادارات استان گيلان را براي مردادماه سال جاري تمديد كرد.

بر اساس اين بخشنامه، ساعات كار ادارات دولتي به استثناي بانك ها و بيمه ها تا تاريخ 31/5/97 در استان گيلان در صبح يك ساعت زودتر شروع و به همان ميزان در بعد از ظهر زودتر تعيين مي شود.

در اين بخشنامه آمده است؛«لازم است دستگاههاي اجرايي 30 دقيقه قبل از پايان ساعت اداري، سيستم هاي سرمايشي و همزمان با پايان ساعت اداري سيستم روشنايي و رايانه اي غير ضروري را خاموش كنند».

مهندس بلبل آبادي مديرعامل شركت برق منطقه اي گيلان در اين خصوص گفت: با عنايت به گرماي شديد، به منظور استفاده بهينه از انرژي برق و حفظ پايداري شبكه و جلوگيري از افت ولتاژ و خاموشي هاي احتمالي، از مشتركان عزيز و هم استاني هاي محترم درخواست مي كنيم با توجه به اينكه پيك مصرف انرژي برق در فصل تابستان در ساعات 12 الي 17 عصر و ساعات 20 تا 24 شب اتفاق مي افتد از لوازم پرمصرف برقي در اين ساعات استفاده نكنند.

بهترين زمان استفاده از وسايل برقي پرمصرف نظير اتو، ماشين لباسشويي، جارو برقي و ... بين ساعات 6 تا 9 صبح است.

کد خبر : 86518
تاریخ : چهار شنبه، ١٧ مرداد ١٣٩٧ ١٣:٠٠
تعداد بازديد : ٦١٩
فرستنده خبر : حسين اميدخواه