براي دومين بار در سال جاري

پيك مصرف برق استان گيلان ركورد زد

پيك بار غير همزمان استان گيلان نسبت به پيك قبلي ثبت شده در سال جاري با افزايش 75 مگاواتي روبه رو شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق گيلان، مهندس بلبل آبادي مديرعامل اين شركت در مراسم تجليل از خبرنگاران و گراميداشت روز خبرنگار گفت: خبرنگاران و رسانه ها آرام بخش جامعه هستند و در همين راستا نقش مهمي در تنوير افكار عمومي دارند.

مديرعامل شركت برق منطقه اي گيلان با اشاره به فصل تابستان و افزايش بي سابقه دما، در خصوص پيك بار غير همزمان استان گيلان گفت: پيك بار غير همزمان استان گيلان با ثبت ركورد 1835.3 مگاوات در تاريخ 9/5/97 نسبت به پيك مصرف سال جاري كه در 10 تيرماه ثبت شد با افزايش 75 مگاواتي روبه رو شد و براي دومين بار در سال جاري ركورد زد.

وي تصريح كرد: ثبت اين ركورد براي دومين بار در سال جاري در حالي اتفاق افتاد كه اولين ركورد پيك مصرف برق استان در سال جاري در 10 تيرماه اتفاق افتاد و مقدار آن 1760 مگاوات بود. اين در حالي است كه پيك بار غير همزمان سال 96 استان گيلان در 19 مرداد اتفاق افتاد و مقدار آن 1720 مگاوات بود.

مهندس بلبل آبادي با اشاره به رشد 6.7 درصدي پيك بار غيرهمزمان در سال 97 نسبت به سال گذشته گفت: از صبر، تحمل و شكيبايي تمام هم استاني هاي عزيز، مردم شريف، فهيم و شهيدپرور استان گيلان و همكاري و مساعدت همه صاحبان صنايع بزرگ و كوچك، كشاورزان، عزيزان اصحاب رسانه، تجار، بازاريان، سازمان ها، نهادها ، ادارات دولتي و غيردولتي تشكر مي كنم كه با مديريت بهينه مصرف انرژي در روزهاي گرم امسال با ما در تامين برق پايدار مشتركان محترم همكاري كردند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اهميت مديريت مصرف برق افزود: مديريت مصرف برق هيچ ربطي به مسئله چالش ها و مشكلات ندارد، بلكه در همه ايام سال و در همه كشورها به منظور جلوگيري از هدر رفت انرژي اعمال مي شود و در كشور ما هم علاوه بر اين موضوع، بر اساس آموزه هاي ديني اسراف وتبذير مورد نكوهش قرار گرفته است. لذا مديريت مصرف بايد به شدت و بطور جدي در همه ايام سال پيگيري و دنبال شود و براي تحقق اين مهم در بخش بسترسازي و فرهنگ سازي نيازمند كمك و همكاري مستمر و مداوم صاحبان قلم و انديشه هستيم.

کد خبر : 86501
تاریخ : سه شنبه ، ١٦ مرداد ١٣٩٧ ٠٧:٥٦
تعداد بازديد : ٥٤٢
فرستنده خبر : حسين اميدخواه