اطلاعيه شركت برق منطقه اي مازندران و گلستان

مشتركان مازندراني و گلستان مصرف برق را مديريت كنند.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق مازندران، به دنبال گرمتر شدن هوا در كشور و بلطبع در استانهاي مازندران وگلستان و پيش بيني سازمان هواشناسي مبني بر افزايش و تداوم هواي گرم در روزهاي آينده روابط عمومي شركت برق منطقه اي مازندران وگلستان اطلاعيه اي را صادر كرد.

در اين اطلاعيه آمده است: شركت برق منطقه اي مازندران وگلستان با تشكر ازتعامل و همكاري تمامي هم استاني ها و مشتركان گرامي مازندران وگلستان و همچنين عذرخواهي به دليل محدوديت هاي به وجود آمده در شبكه برق اعلام مي دارد: كاهش بارندگي ها طي سال آبي منتهي به تابسان امسال منجر به كم آبي و در نتيجه عدم امكان توليد در نيروگاه هاي آبي شده و شبكه برق كشور با محدوديت هايي در تامين برق مواجه گشته است. از طرفي تغيير اقليم جهان كه كشور ما را نيز تحت تاثير قرار داده و موجب پديده گرمايش پايدار شده است.

همچنين همانگونه كه شاهد هستيم تابستان امسال درجه هوا بالا و گرما مستمر بوده و با توجه به پيش بيني سازمان هواشناسي دماي هوا در روزهاي آينده نيزافزايش بيشتري يافته و كل كشور را به صورت وسيع دربرخواهد گرفت.

بي ترديد در چنين شرايطي براي تامين برق پايدار، بيش از هر زمان ديگر به مديريت مصرف برق نيازمنديم. از اين رو از آحاد مردم عزيز مازندران وگلستان در بخش هاي مختلف خانگي، تجاري، مجتمع هاي توليدي و صنعتي و كشاورزان تقاضا دارد تا با پيش گرفتن راهكارهاي مديريت مصرف برق به ويژه در ساعت هاي اوج بار (12 الي 16 و 20 الي 24)، كاركنان صنعت برق را تنها با 10 درصد صرفه جويي، در ارائه هرچه بيشتر خدمات و تأمين برق پايدار ياري و از بروز محدوديت هاي خاموشي ناخواسته كه به دليل افزايش بيش از حد مصرف برق رخ مي دهد، جلوگيري كنند.

خاطرنشان مي سازد كه با انجام توصيه هاي ذيل، رسيدن به كاهش 10 درصدي به سادگي قابل دستيابي است. *راهكارهاي ساده براي كاهش مصرف برق: . • ترموستات كولرهاي گازي را بين 24 تا 26 درجه سانتي گراد تنظيم كنيم. در ساعات هاي اوج بار (12 الي 16 و 20 الي 24) به ازاي هر دو ساعت، كولر را نيم ساعت خاموش كنيد.

(زمانبندي در اين خصوص به صلاحديد مشتركان كمك شاياني به مديريت مصرف برق و پايداري شبكه برق خواهد كرد(. • هنگام استفاده از كولر يا وسايل سرمايشي در ساعت هاي اوج بار، تا حد امكان از لوازم پرمصرف برقي مانند اتو، لباسشويي، ظرف شويي و جاروبرقي به طور همزمان استفاده نكنيم. • استفاده از وسايل برقي يادشده را به روزهاي تعطيل يا ساعت هاي غيرپيك منتقل كنيم. • خاموش كردن لامپ هاي اضافي و استفاده از روشنايي طبيعي در روز، ساده ترين راه صرفه جويي در مصرف برق است.

کد خبر : 86266
تاریخ : شنبه ، ٢٣ تیر ١٣٩٧ ٠٩:٠٤
تعداد بازديد : ٧٣٧
فرستنده خبر : علي فلاح