نشست كميته علمي پياده سازي مديريت دانش صنعت آب و برق به ميزباني شركت برق منطقه اي زنجان

آموخته ها از پياده سازي مديريت دانش با مدل APO توسط مهندس رجبي مدير كل دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات شركت توانيرو تيم همراه تشريح شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت بر ق منطقه اي زنجان، در اولين نشست كميته علمي پياده سازي مديريت دانش كه با حضور مهندس جلالي معاون توسعه و تحول اداري وزارت نيرو و مهندس رجبي مدير كل دفتر فناوري ارتباط و مديريت اطلاعات شركت توانير و جمعي از معاونان، مديران و كارشناسان صاحب نظر در زمينه مديريت دانش از استانهاي همجواربرگزار شد مهندس اله مرادي مديرعامل اين شركت اظهار داشت: مديريت مصرف در سازمانهاي دولتي نياز به تحول اساسي دارد به عبارتي هرسيستم نرم افزاري كه سازمانها آن را پياده مي كنند بايد ميزان اثر گذاري و آن مورد پايش و دقت نظر قرار گيرد كه چه مقدار موجب صرفه جويي درمصرف انرژي بويژه آب و برق مي شود ما بايد از همه مسئولان و مديران سازمانها اين درخواست را داشته باشيم تا به پا به پاي مردم در مديريت مصرف دولت را ياري كنند.

وي در ادامه افزود: امروزه اخلاق مداري يكي از ويژگي هاي اصلي واوليه سازمانهاي پيشرفته و مهم دنيا به شمار مي رود و نيروي انساني بعنوان سرمايه هاي فكريبا اين ويژگي با خود مسئوليت پذيري، امانتداري، پاكدامني و رعايت مسائل تعهد آور را وارد سيستم مي كند كه در اين صورت سازمان با دارا بودن آن در هر زمينه اي سيستمي موفق و كوشا خواهد بود.

در ادامه اين نشست، مهندس رجبي، شركت برق منطقه اي زنجان را از جمله شركت هاي پيشرو در پايلوت ارتباطات كشور عنوان كرد و اظهار داشت: انتخاب زنجان نشان از ظرفيتهاي بالاي اين استان دراين زمينه دارد.

وي در ادامه به اساس مديريت دانش "تفكر، نوآوري، خلاقيت" اشاره كرد و چشم انداز مديريت دانش در وزارت نيرو را سفر تحول به سوي آگاهي و يادگيري با بكارگيري جمعي در يك فضاي هوشمندانه كه همراه با نوآوري و خلاقيت باشد عنوان كرد.

بنا برهمين گزارش آموخته ها از پياده سازي دانش مدل APO در وزارت نيرو در اين نشست تشريح شد.

لازم به ذكر است چارچوب مديريت دانش APO درك مشتركي از مديريت دانش در ميان كشورهاي آسيايي عضو فراهم كرده و بر ارزش اين چارچوب، جهت كسب موفقيت هاي سازماني تأكيد مي كند.

چارچوب مديريت دانش APO چارچوبي ساده و جامع است كه تمامي عناصر مربوط به يك راهكار مديريت دانش را نشان داده و به عنوان مرجعي براي تمامي سازمان ها تلقي مي شود. هدف اين چارچوب بهبود عملكرد سازماني با استفاده از مديريت دانش است.

وزارت نيرو به منظور جلوگيري از به هدر رفتن دانش، تجربه و تخصص هاي خبرگان صنعت برق با پياده سازي و استقرار مديريت دانش در شركت هاي زيرمجموعة خود، بگونه اي تكليفي برخورد كرده و طي صدور نامه اي به اين شركت ها ارسال گزارشات متعددي در فواصل زماني مختلف از روند اجراي فعاليت هاي مربوط به مديريت دانش را امري الزامي اعلام كرده است.

هدف از اين فعاليت ها قرار گرفتن در مسير صحيح به منظور پياده سازي نظام مديريت دانش مطابق با استانداردهاي جهاني است. از جمله فعاليت هاي صورت گرفته در اين حوزه مي توان به برگزاري سمينارها و كارگاه هاي متعدد آموزشي در صنعت برق اشاره كرد. هم اكنون نيز شركت هايي همچون برق منطقه اي تهران، فارس، زنجان و هرمزگان اقدامات جدي در اين زمينه انجام داده و پياده سازي مديريت دانش در اين شركت ها در حال انجام است.

همچنين شركت هاي ديگري نيز در حال طي كردن گام هاي اوليه استقرار مديريت دانش بوده و در آينده اي نزديك به سطح بلوغ بالاتر دست خواهند يافت.

کد خبر : 86223
تاریخ : یکشنبه ، ١٧ تیر ١٣٩٧ ٠٨:٥٦
تعداد بازديد : ٦٧٢
فرستنده خبر : مريم كريمي