مديرعامل شركت توزيع نيروي غرب مازندران خبر داد

واحد گازي نيروگاه سيكل تركيبي كاسپين نوشهر به ظرفيت 300مگاوات به زودي وارد مي شود

در هفته آخر تيرماه بخش گاز نيروگاه 460مگاواتي كاسپين نوشهر با ظرفيت 300 مگاوات وارد شبكه سراسري مي شود.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق مازندران، مهندس كيوان فرح زاد مديرعامل اين شركت،با حضور در اين نيروگاه از روند اجراي اين پروژه بازديد كرد و با اعلام اين خبر گفت: با تلاش هاي انجام شده ،مقرر شد در پيك تابستان و براي تقويت ولتاژ در منطقه غرب مازندران، بخش توربين گازي اين نيروگاه كه داراي 98 درصد پيشرفت فيزيكي است به طور جداگانه راه اندازي و وارد مدار شود كه جا دارد در اينجا از تلاش شبانه روزي همكاران اين پروژه قدرداني شود.

وي افزود: امروز تست هاي اوليه و مهم انجام شده و اميدواريم تا هفته آينده اين واحد سنكرون شده و به شبكه سراسري بپيوندد.

دكتر گلزاري مديرعامل شركت ماهتاب كاسپين در حاشيه اين بازديد گفت: نيروگاه سيكل تركيبي كاسپين به ظرفيت 460 مگاوات در بخش كلي 82 درصد پيشرفت فيزيكي داشته كه با راه اندازي واحد گاز اين نيروگاه در حدود 300 مگاوات برق وارد شبكه سراسري مي شود.

قابل ذكر است پست 230 كيلو ولت مجاور نيروگاه، خط انتقال از پست به نيروگاه، ترانس اصلي نيروگاه و ترانس هاي كمكي از سمت شبكه نيز برق دار شده اند و به اين معناست كه شرايط براي اتصال به شبكه آماده بوده و تا هفته آينده تست هاي الكتريكال و مكانيكال انجام و واحد گازي به شبكه سراسري وصل خواهد شد.

وي افزود: بيش از هزار نفر به صورت مستقيم و بيش از 500 نفر به صورت غبر مستقيم از ساعت 6 صبح الي 11 شب در اين پروژه مشغول به فعاليت هستند.

کد خبر : 86219
تاریخ : شنبه ، ١٦ تیر ١٣٩٧ ١٤:٤٣
تعداد بازديد : ٦٩٥
فرستنده خبر : محمد امين محدث