مديريت مصرف برق به معني كاهش رفاه و آسايش شهروندان نيست

مدير عامل شركت توزيع نيروي برق استان كردستان با حضور در برنامه « چلچرا» از سيماي مركز كردستان تاكيد كرد: منظور از اطلاع رساني و فرهنگ سازي برنامه هاي مديريت مصرف كاهش رفاه و آسايش شهروندان نيست بلكه هدف اين است مصارف غير ضروري مشتركين در ساعات اوج مصرف كاهش و به ساعات كم باري انتقال يابد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان كردستان، هيوا لهونيان افزود: استفاده از نعمت برق به عنوان يك نياز اساسي در راستاي رفاه و آسايش خانواده حق همه شهروندان است و توقع اين كه شهروندان در زمان هايي كه نياز دارند از اين نعمت استفاده نكنند، صحيح نيست اما انتظار مي رود شهروندان در راستاي تامين برق مستمر و پايدار و پيشگيري از اعمال خاموشي، مصارف غير ضروري خود را به ساعات غير كم باري موكول كنند.

وي در ادامه ياد آور شد: اگر هر مشترك معادل 100 وات از توان مصرفي خود در زمان پيك مصرف را كاهش دهد، هيچ مشكلي در جهت تامين برق پايدار براي تمامي مشتركان وجود نخواهد داشت.

مهندس لهونيان در پايان از خاموش كردن لامپ هاي اضافي، كاهش دور موتور كولر آبي در زمان اوج بار و تنظيم درجه كولر گازي روي 26 درجه به عنوان راهكار هاي ساده و اساسي كاهش مصرف برق براي عبور از فصل تابستان ياد كرد.

کد خبر : 86216
تاریخ : شنبه ، ١٦ تیر ١٣٩٧ ١٣:٤٠
تعداد بازديد : ٦٤٣
فرستنده خبر : hana naghshbandi