در نتيجه همكاري شهروندان روزهاي آخر هفته بدون خاموشي سپري شد

مدير عامل شركت توزيع نيروي برق استان كردستان در سخنراني پيش از خطبه هاي نماز جمعه تاكيد كرد: با توجه به همكاري و همياري شهروندان در كاهش مصرف، خوشبختانه روزهاي آخر هفته خاموشي ناشي از كمبود برق در هيچ نقطه اي از استان اعمال نشد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان كردستان، هيوا لهونيان مديرعامل اين شركت با اعلام اين خبر افزود: اميدواريم در روزهاي آينده هم همين روند كاهش مصرف ادامه داشته باشد و ديگر شاهد خاموشي برق در استان نباشيم.

وي افزود: در صورتي كه مشتركين برق در زمان اوج بار روز و همزمان با ورود لوازم سرمايشي پرمصرف به مدار 10 درصد از مصارف غير ضروري خود را كاهش دهند هيچ خاموشي در سطح استان اعمال نخواهد شد.

مهندس لهونيان در ادامه اظهار داشت: بيشترين خاموشي هاي اعمال شده در سطح استان در روزهاي اخير حدود 60 مگاوات بوده كه حدود 10 الي 12 درصد مصرف استان در زمان پيك است و در صورتي كه اين مقدار صرفه جويي در مصارف زمان هاي ياد شده اعمال شود، هيچ گونه خاموشي در استان روي نخواهد داد.

لهونيان تصريح كرد: خاموشي هاي اخير در استان كردستان به دليل كاهش ميزان بارندگي و كمبود حدود5000 مگاوات توليد برق از نيروگاه هاي برقابي كشور در استان هاي جنوبي به ويژه خوزستان كه نيروگاه هاي برقابي در آن قرار دارد، اتفاق افتاده است.

مهندس لهونيان افزود: اين كمبود نيرو در حال حاضر هيچ چاره اي غير از مديريت مصرف ندارد و اميدواريم اين بحران به يك فرصت تبديل شود و همبستگي همگاني و ملي در سطح كشور براي كاهش مصرف برق انجام شود.

وي با بيان اينكه حدود 95 درصد از مشتركان استان در بخش خانگي و تجاري هستند، اظهار داشت: در صورت همكاري اين مشتركان در استفاده مسوولانه از وسايل سرمايشي و يا خاموش كردن لامپهاي اضافي در شب قطعاً با عبور موفقيت آميز از فصل تابستان مشكل نخواهد بود.

وي در ادامه تصريح كرد: اگر مشتركين كشاورزي در زمان پيك روز پمپاژهاي آب خود را خاموش و آبياري را در ساعات انتهاي شب موكول كنند و ادارات هم در كاهش انرژي مصرفي در بخش سرمايشي و روشنايي همكاري كنند هيچ مشكلي بابت خاموشي در روز نخواهيم داشت.

لهونيان در پايان گزارش از وضعيت برق استان قبل و بعد از انقلاب ارايه كرد.

قابل ذكر پس از خطبه هاي نماز جمعه ميز خدمت شركت توزيع نيروي برق استان كردستان با حضور مدير عامل و معاونان اين شركت برگزار و درخواست ها و شكايات شهروندان در موضوع برق پاسخ داده شد.

کد خبر : 86215
تاریخ : شنبه ، ١٦ تیر ١٣٩٧ ١٣:٣٤
تعداد بازديد : ٦١٣
فرستنده خبر : hana naghshbandi