مديرعامل شركت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي

صرفه جويي 10 درصدي مصرف برق در فصل تابستان مانع از اعمال مديريت اضطراري بار

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي در نماز عبادي سياسي روز جمعه اروميه گفت: در تابستان خاموشي برنامه ريزي شده نداشتيم در مواقعي كه ميزان مصرف بيشتر از توليد برق باشد، ناگزير از اعمال مديريت اضطراري بار هستيم.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي توزيع ةآذربايجان غربي، مديرعامل اين شركت با اعلام اين خبر افزود: صنعت برق در تابستان هاي گذشته نقطه اوجي فراتر از 55 هزار و 443مگاوات را تجربه نكرده بود كه با افزايش دماي هوا، هفته گذشته مصرف برق نيز افزايش يافت و ميزان اوج مصرف طور بي سابقه به 56 هزار و 532 رسيد.

وي ادامه داد: در كنار رشد ساليانه مصرف برق در كشور، كاهش نزولات آسماني موجب شده است نيروگاه هاي برق آبي نيز در تابستان امسال با كاهش محسوس ظرفيت توليد به ميزان 30 تا 40 درصد روبرو شوند.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي با اعلام اينكه 21هزار مگاوات از اوج مصرف برق تابستان مربوط به سيستم هاي سرمايشي است، تصريح كرد: مشتركان خانگي مي توانند با رعايت چند نكته مهم مي توانند مصرف برق را مديريت كنند.

وي استفاده از لامپ هاي كم مصرف و LED، استفاده نكردن از وسايل برقي پرمصرف از قبيل ماشين لباسشويي و ظرفشويي، اتو و جاروبرقي در ساعات پيك بار، توجه به برچسب انرژي هنگام خريد لوازم برقي، استفاده از دور كند كولرهاي آبي و نصب سايبان بر روي كولرها و تنظيم كولرهاي گازي در دماي بين 23 تا 25 را از مهمترين راهكارهاي مديريت مصرف برق توسط مشتركين خانگي ذكر كرد.

حسن بكلو در ادامه با ارائه توضيحاتي اجمالي در خصوص تعداد مشتركين برق استان در بخش هاي مختلف گفت : در حال حاضر بيش از 1 ميليون و 200 هزار مشترك برق در استان داريم كه از اين تعداد، 19000مشترك مربوط به بخش كشاورزي است.

وي افزود: 1.6 درصد از مشتركان استان در بخش كشاورزي است كه در فصل پيك، 33% از مصرف برق استان مربوط به اين مشتركان است همچنين 81% از كل مشتركان استان در بخش خانگي است كه اين بخش نيز 33% مصرف دارد.

اكبر حسن بكلو ادامه داد: ادارات دولتي موظفند در ساعات اوج بار ترجيحا از ساعت 12 الي 16 حداقل 10 درصد برق مصرفي خود را كاهش دهند.

وي اظهار كرد: ثبت ركورد براي پيك مصرف برق شاخص منفي محسوب مي شود و هشداري براي رسيدن شبكه و نيروگاه هاي كشور به حداكثر توان قابل استفاده است لذا از مشتركان برق استان انتظار داريم با صرفه جويي 10 درصدي، خادمان صنعت برق را در تامين برق پايدار و مطمئن ياري كنند.  

کد خبر : 86212
تاریخ : شنبه ، ١٦ تیر ١٣٩٧ ١١:٥٥
تعداد بازديد : ٧٥٢
فرستنده خبر : كبري جوادي