در راستاي ترويج مديريت بهينه مصرف برق انجام شد

ديدار مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان كرمانشاه با امام جمعه اهل سنت كرمانشاه

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان كرمانشاه به همراه معاونين و برخي از مديران اين شركت با ماموستا ملامحمد محمدي امام جمعه اهل سنت كرمانشاه ديدار و گفتگو كردند.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان كرمانشاه، باتوجه به وجود مشتركان برق اهل سنت در سطح استان كرمانشاه، خصوصا مناطق هورامانات و ديگر شهرهاي استان، باوجود شروع فصل تابستان و افزايش دما و مصرف بيش از حد مشتركان از برق خصوصا در ساعات اوج مصرف، پس از برگزاري همايش مديريت مصرف باحضور علماء، ائمه جماعات مساجد و ادارات و مبلغين مذهبي، مهندس مرادي مجد به همراه معاونين و برخي از مديران شركت در راستاي ترويج مديريت بهينه مصرف برق با ماموستا ملامحمد محمدي امام جمعه اهل سنت كرمانشاه ديدار و درباره نحوه چگونگي مصرف بهينه برق و نهادينه كردن آن در بين اقشار مختلف جامعه گفتگو كردند.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان كرمانشاه در اين ديدار ضمن معرفي مختصري از حوزه فعاليت شركت و بيان اهميت نقش برق در توسعه كشور و ايجاد رفاه عمومي گفت: برق يكي از منابع انرژي است كه قابل ذخيره كردن نيست و به همان ميزان كه نياز مصرف است بايد همزمان توليد شود.

وي در ادامه به اهميت و ضرورت مديريت مصرف برق در فصل تابستان اشاره كرد و اظهار داشت: زماني كه رشد مصرف داريم منطقي و اقتصادي آن است كه بجاي عرضه بيشتر، به مديريت تقاضا توجه نمائيم كه اين امر مستلزم فرهنگ سازي در سمت مصرف مي باشد كه با تغيير در مدل ذهني نهايتاً منجر به تغيير رفتار و اصلاح عملي الگوي مصرف مي شود.

مهندس مرادي مجد اقدامات انجام شده در زمينه فرهنگ سازي مصرف برق را برشمرد و گفت: طرح هاي همياران انرژي، همكاري با بسيج ادارات و محلات، فرهنگ سازي از طريق مدارس و مساجد با كمك روحانيون و علما از جمله اقداماتي است كه اين شركت در زمينه فرهنگ سازي مصرف برق انجام داده است.

مدير عامل شركت توزيع نيروي برق استان كرمانشاه با بيان اينكه 750 هزار مشترك كرمانشاهي 3هزار ميليون كيلووات ساعت برق در طول سال مصرف مي كنند، گفت: پيك بار مصرف برق در سال گذشته با رشد 52 مگاواتي نسبت به سال 95 به 722 مگاوات رسيد.

مدير عامل و رييس هيئت مديره شركت توزيع نيروي برق استان كرمانشاه با اشاره به اينكه امسال تاكنون بالاترين پيك مصرف ثبت شده در استان 630 مگاوات بوده است گفت: ميزان توليد برق در كشور 52هزار مگاوات است و با توجه به اينكه مصرف در حال حاضر به 52هزار و 800 مگاوات رسيده است. براي اين كمبود انرژي درصورت عدم همراهي مشتركين در ساعات اوج مصرف، احتمالا در ساعت هاي پيك بار خاموشي برق اتفاق مي افتد.

امام جمعه اهل سنت كرمانشاه نيز در اين ديدار ضمن تشكر از خدمات ارزشمند شركت توزيع نيروي برق استان كرمانشاه سوالاتي را در خصوص نحوه توزيع برق بيان نمود. وي در پايان براي دعوت مردم در نمازجمعه اهل تسنن و همچنين در مراسم هاي مذهبي اعلام آمادگي نمودند و رعايت مصرف برق به خصوص در ساعات اوج مصرف را وظيفه ديني و انساني همه دانستند.

کد خبر : 86201
تاریخ : شنبه ، ١٦ تیر ١٣٩٧ ٠٨:٢٠
تعداد بازديد : ٥٧٣
فرستنده خبر : محسن حيدري