مديرعامل شركت توزيع برق غرب مازندران

ادارات و سازمانها سرمشق مردم در زمينه رعايت الگوي مصرف برق هستند

در نشست شوراي اداري استان مازندران، كه دكتر محمد جواد آذري وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، مهندس محمد اسلامي استاندار مازندران و مديران استان حضور داشتند، مهندس فرح زاد مديرعامل شركت توزيع نيروي برق غرب مازندران گزارشي از عملكرد اين شركت در زمينه فرهنگ سازي مصرف بهينه برق و فعاليت هاي صورت گرفته ارائه كرد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي توزيع غرب مازندران، دكتر محمد جواد آذري وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با تاكيد بر رعايت مصرف انرژي برق در ادارات، خواستار افزايش همكاري در اين زمينه شد.

مهندس فرح زاد گفت: يكي از مسائل مهم در اين برهه زماني با توجه به افزايش بي سابقه دما، اجراي برنامه ها و مسايل مرتبط با كاهش پيك بار و مديريت مصرف است و ضرورت استفاده صحيح و مديريت مصرف برق هرساله با شروع فصل تابستان و وارد مدار شدن وسايل سرمايشي و به تبع آن افزايش ميزان مصرف، اهميت بيشتري مي يابد و شركت توزيع نيروي برق غرب مازندران نيز تلاش كرده در جهت انجام وظيفه اصلي خود كه همان تامين برق مطمئن و پايدار براي آحاد جامعه است از هيچ تلاشي فروگذار نكند.

وي افزود: در پي دستور رياست جمهوري مبني بر مديريت مديريت مصرف آب و برق ادارات و سازمان ها، اين شركت كارگروه مميزي مديريت مصرف برق ادارات را متشكل از معاونان و مديران شركت، تشكيل داد كه با حضور در ادارات و سازمان هاي غرب استان، بر اساس چك ليستي كه از قبل به آنها ابلاغ شده بود، ميزان مصرف انرژي برق را در آنها مورد پايش قرار مي دادند.

وي ادامه داد: با توجه به هماهنگي هاي انجام شده، به اداراتي كه ميزان بهره گيري آنها از انرژي برق خارج از الگوي مصرف بهينه باشد، اخطار داده شده و در مرحله بعد ضمن هماهنگي با فرمانداران شهرستان ها اقدامات قاطعي انجام خواهد شد و شركت توزيع غرب مازندران و امورهاي آن نيز از اين قاعده مستثني نيستند.

لازم به ذكر است در همين راستا تعداد 150 دستگاه ماژول جهت اندازه گيري مصرف برق خريداري شده كه در مرحله اول ميزان مصرف برق وسايل سرمايشي را اندازه گيري مي كند.

همچنين مميزي تعدادي از صنايع بزرگ غرب استان نيز در برنامه اين كارگروه قرار دارد كه ميزان مصرف انرژي توسط اين صنايع نيز مورد بررسي قرار خواهد گرفت. فرح زاد افزود: يكي از راهكارهاي اساسي در جهت كاهش پيك بار، نهادينه كردن رفتار مشتركان به منظور بهره گيري بهينه و مطلوب ار انرژي برق است كه در اين راستا نيز، تمام ظرفيت ها و توانمندي هاي شركت به كار گرفته شده تا مشتركان غرب استان همراه و همگام با همكاران شركت، با مدير مصرف بهينه برق ياري رسان صنعت برق در گذر ازپيك تابستان باشند. ارايه طرح هاي تشويقي به صنايع، كشاورزي، نصب بنر هاي اطلاع رساني و آگاه سازي در زمينه مصرف بهينه برق از جمله اين فعاليت هاست.

وي ادامه داد: خوشبختانه با حمايت هاي ارزنده استانداري و همراهي فرمانداران شهرستان ها، فعاليت هاي فرهنگي مديريت مصرفي به خوبي در سطح شهرستان ها و روستاها اطلاع رساني مي شود.

کد خبر : 86195
تاریخ : پنج شنبه ، ١٤ تیر ١٣٩٧ ١١:٠٢
تعداد بازديد : ٥٦٩
فرستنده خبر : محمد امين محدث