در نشست مشترك مسئولان سازمان صداو سيماي مركز فارس و مسئولان صنعت برق فارس

نحوه فرهنگ سازي و مصرف بهينه برق مورد بررسي قرار گرفت

مهندس كريمي مدير عامل برق فارس گفت: موضوع مديريت مصرف، مهمترين اولويت صنعت برق در سال جاري است.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق فارس، نشست مشترك مسئولين ارشد سازمان صداو سيماي مركز فارس با مسئولان صنعت برق فارس بمنظور ايجاد راهكارهاي تاثيرگذارو سريع در جلوگيري از مصرف بي رويه و اصلاح روند مصرف برق، با حضور مهندس سيد تقي سهرابي مديركل صداوسيماي مركز فارس و معاونان ايشان، همچنين مهندس عبدالعزيز كريمي مديرعامل شركت برق منطقه اي فارس و مديران عامل شركت هاي توزيع فارس و شيراز به ميزباني شركت برق منطقه اي فارس برگزار شد.

مهندس عبدالعزيز كريمي در ابتداي نشست مزبورطي سخناني، به اهميت انرژي الكتريكي و صنعت برق اشاره كرد و افزود: برق نياز اساسي مردم است و وفقه درخدمات رساني آن حتي براي لحظه اي كوتاه غير قابل تصور است. امروزه يكي از شاخصه هاي توسعه يافتگي، توانمندي در صنعت برق است، خوشبختانه در صنعت برق كشور تا كنون اقدامات مهم و اساسي درراستاي تامين برق مردم صورت گرفته است اين عملكردها كه طي سالهاي مختلف انجام شده است مرهون تعهد و توانايي متخصصان اين حوزه است.

مهندس كريمي در ادامه به رشد مصرف برق در كشور اشاره كرد و افزود: مصرف مردم در پيك برق سال گذشته نزديك به 9درصد رشد داشته است اين نشان از زنگ خطر براي ادامه مصرف در تابستان سال جاري است. مفهوم اين رشد اين است كه در اين وضعيت هر سال مي بايست به همين ميزان به ظرفيت توليد و ساير تجهيزات برق رساني اضافه شود و اين كار غيرممكن است.

وي افزود: براي جبران اين موضوع و رفع خاموشي، از مشتركان تقاضا داريم مصرف هاي غيرضروري خود را به ساعات اوليه صبح و يا ساعت هاي پاياني شب منتقل كنند تا هم در مديريت مصرف برق ما را ياري كرده تا با تامين برق پايدار و مطمئن، موجبات رضايت و افزايش رفاه مردم عزيز و گرانقدر فراهم آوريم.

كريمي در ادامه اظهارداشت: در شرايط كنوني اگر مديريت مصرف برق صورت نگيرد در روزهاي آتي تأمين برق با مشكل روبرو خواهد شد و با توجه به سراسري بودن شبكه برق اين كمبود در تمام كشور توزيع خواهد شد.

مديرعامل برق فارس استفاده درست و مصرف بهينه برق توسط مشتركان را مهم و ارزشمند خواند و اثرات موثرآن را علاوه بر كاهش خاموشي ها، توجه به محيط زيست ، عدم اتلاف سرمايه و حفظ منابع ملي دانست.

مهندس كريمي در پايان ضمن تشكر از مسئولان سازمان صداو سيماي مركز فارس، موضوع مديريت مصرف را از مهمترين اولويت صنعت برق در سال جاري دانست و خواستار فرهنگ سازي مصرف بهينه برق از طريق رسانه ملي شد.

در ادامه نشست مزبور، مهندس سيد تقي سهرابي مديركل سازمان صدا و سيماي مركز فارس ضمن دعوت مردم به صرفه جويي در مصرف برق، به ترويج مصرف گرايي توسط دنياي غرب اشاره كرد و گفت: تغيير سبك زندگي بر اساس جغرافياي زندگي بر ما تحميل شده است و شرايط اقليمي ما توان پاسخگويي به اين سبك را نداردچرا كه ترويج مصرف گرايي از مولفه هاي دنياي غرب است و ما درحوزه آب و برق و انرژي دچارآشفتگي شده ايم.

وي در ادامه افزود: مردم ما بايد به اين باور برسند كه با كمبود مواجه هستند لذا بايد فرهنگ مصرف بهينه در بين مردم نهادينه شودواين مسئله دغدغه مردم به شمار آيد.

مهندس سهرابي آمادگي مديريت صدا و سيماي مركز فارس را در بخش هاي راديو و تلويزيون بمنظور تهيه و پخش برنامه هاي مديريت مصرف اعلام كرد.

در ادامه مراسم، مهندس خدارحم آسيايي معاون برنامه ريزي و تحقيقات برق فارس گزارشي از اقدامات اين شركت كه در خصوص مديريت مصرف انجام شده است به استحضار مسئولان حاضر رساند.

وي همكاري صاحبان صنايع و اجراي طرح ذخيره سازي عملياتي و طرح تعطيلات و تعميرات را فرصتي براي پاسخگويي به نياز مصرف در تابستان 97 عنوان كرد.

معاون برنامه ريزي برق فارس كسب مقام اول برق فارس در كاهش پيك برق سال 96 را مرهون همكاري صنايع، كشاورزان و ساير مردم دانست و گفت: از همكاري صاحبان صنايع، كشاورزان و ساير مشتركان در كاهش پيك بارسال 96 تشكر مي كنم اين همكاري بسيار حائز اهميت است لذا در ايام تابستان كه بطور طبيعي مصرف برق افزايش پيدا مي كند همچون گذشته به همكاري تمامي مشتركان بويژه صنايع مختلف نيازمنديم كه با مصرف بهينه ما را در امر برق رساني به مردم عزيز ياري رسانند.

گزارش ارسالي حاكي از اين است در ادامه اين جلسه، مديران عامل شركت هاي توزيع فارس و توزيع شيراز همچنين معاونان سازمان صداو سيماي مركز فارس نقطه نظرات و پيشنهادات خود را در بمنظور نحوه فرهنگ سازي و ارائه راهكارهاي مفيد و تاثير گذاردر اذهان عمومي از طريق رسانه ملي ارائه دادند.

کد خبر : 85973
تاریخ : چهار شنبه، ٢٣ خرداد ١٣٩٧ ١١:٢٨
تعداد بازديد : ٧٦٥