مدير عامل شركت توزيع نيروي برق استان كردستان تاكيد كرد

نقش مهم رسانه ملي در فرهنگ سازي مديريت مصرف

مدير عامل شركت توزيع نيروي برق استان كردستان در ديدار با مدير كل صدا و سيماي مركز كردستان بر نقش مهم و تاثير گذار اين رسانه در فرهنگ سازي مديريت مصرف تاكيد كرد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان كردستان هيوا لهونيان گفت: رسانه ملي در مراكز استاني با توجه به برنامه سازي مبتني بر زبان و فرهنگ بومي و محلي از رسانه هاي پرمخاطب و تاثير گذار هر استان به شمار مي رود و صدا و سيماي مركز كردستان نيز با توجه به استفاده از زبان و فرهنگ كردي مورد توجه شهروندان قرار گرفته و مي تواند بستر مناسبي براي فرهنگ سازي مديريت مصرف برق باشد.

لهونيان افزود: صرفه جويى و فرهنگ سازي مديريت مصرف برق به عنوان يك موضوع پسنديده، در آموزه هاي دين مبين اسلام مورد توجه قرار گرفته است و با توجه به تاكيدات مكرر مقام معظم رهبري در سالهال اخير در خصوص اصلاح الگوي مصرف، انتظار مي رود صدا و سيما در برنامه سازي ها اين موضوع را مورد توجه قرار داده و همكاري لازم با شركت توزيع نيروي برق را داشته باشد.

وي ادامه داد: امسال وضعيت بارش به گونه اي بوده كه ظرفيت توليد نيروگاه هاي برقابي به صورت قابل توجهي كاهش يافته است و عبور موفقيت آميز و بدون اعمال خاموشي در فصل تابستان، مستلزم همكاري همه اقشار جامعه به ويژه اصحاب رسانه است.

در ادامه اين نشست مدير كل صدا و سيماي مركز كردستان با اشاره به سابقه همكاري هاي دوجانبه درسالهاي اخير خواستار تعامل بيشتر دو سازمان براي هماهنگي بيشتردر زمينه توليد محتواي مناسب براي اطلاع رساني به مخاطبان شد.

قاسم امان اللهي افزود: موضوع افزايش بي رويه مصرف منايع انرژي در كشور يك مسأله ملي است و همه ارگانها و سازمانهاي مرتبط بايد در زمينه بهينه سازي مصرف انرژي در كشور احساس مسئوليت كنند و از اين رو صداوسيما نيز به عنوان رسانه ملي فراتر ازسالهاي گذشته، آماده همكاري در زمينه اطلاع رساني، فرهنگ سازي و بيان خسارت هاي افزايش بي رويه مصرف برق در تابستان مي باشد.

کد خبر : 85961
تاریخ : دو شنبه ، ٢١ خرداد ١٣٩٧ ١٣:٥٠
تعداد بازديد : ٦١٩
فرستنده خبر : hana naghshbandi