پيش بيني پيك مصرف كل استان يزد به رقم 1600 مگاوات

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان يزد از پيش بيني پيك مصرف كل استان به رقم 1600 مگاوات انرژي برق در تابستان امسال خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان يزد، مهندس محمدرضا صحتي در حاشيه نشست هم انديشي مديريت مصرف در ساختمان هاي اداري از پيش بيني پيك مصرف كل استان به رقم 1600 مگاوات انرژي برق در تابستان امسال خبر داد و گفت: سال گذشته با همكاري ادارات استان و جابجايي ساعات اداري ، 20 مگاوات در مصرف برق صرفه جويي شد.

اين مسئول اضافه كرد: سال گذشته پيك بار كل استان 1430 مگاوات بوده و در بيست و يكم خرداد به رقم 1420 مگاوات رسيده است.

وي با اشاره به اينكه پيش بيني مي شود امسال دو برابر سال گذشته با مشاركت ادارات صرفه جويي صورت گيرد، اضافه كرد: از مديران انرژي شركت ها و ادارات خواسته ايم در پايان ساعت اداري سيستم سرمايشي را خاموش كنند و ما هم ضمن كنترل و نظارت برآن، متخلفان را شناسايي و به استانداري اعلام خواهيم كرد.

اين مسئول در صنعت برق از همشهريان يزدي خواست با مصرف بهينه برق به خصوص در ساعات پيك بار روز استان " ساعات 14-12 و ساعات پيك شب 24-20 در تامين برق مطمئن، صنعت برق را همراهي كنند.

مهندس محمدميرشمس هم در جمع مديران انرژي ادارات اذعان كرد : رشد مصرف انرژي برق كشور در سال 96 به ميزان 6.88 درصد رسيده است كه در ده سال اخير بي سابقه بوده است.

وي داشتن استراتژي در سازمان براي بهينه سازي مصرف انرژي را ضروري خواند و گفت: اطلاع رساني و ياد آوري و آموزش مزايا و ضرورت و روش هاي بهره وري انرژي به كاركنان در شرايط فعلي اهميت بسزايي دارد.

ميرشمس لحاظ كردن الزامات بهينه سازي مصرف انرژي در خريد تجهيزات جديد و انجام مميزي انرژي در سازمان را متذكر شد و گفت: كنترل درجه دما اتاق كار پرسنل بين 26-24 درجه سانتيگراد، بسته بودن پنجره ها در زمان كار سيستم هاي سرمايشي، استفاده از كليدهاي زمان بندي شده براي تطبيق شرايط محيطي و خاموش كردن تجهيزات هنگامي كه مورد استفاده قرار نمي گيرند؛ از اقدامات عملي در بهينه سازي مصرف در بخش اداري است.

وي تغيير وضعيت اتوماتيك دستگاه ها به حالت آماده به كار، كنترل بازده مناسب در موتورها و ساير تجهيزات و كنترل اتوماتيك جهت خاموش كردن تجهيزات در اوقات و ايام غير كاري را از ديگر اقدامات عملي در بهينه سازي مصرف برشمرد.

مدير دفتر مديريت مصرف شركت توزيع نيروي برق استان يزد تاكيد كرد: جايگزيني لامپهاي LED و كم مصرف به جاي لامپهاي هالوژن به ميزان قابل توجهي مصرف برق را كاهش مي دهد.

کد خبر : 85959
تاریخ : دو شنبه ، ٢١ خرداد ١٣٩٧ ١٣:٣٨
تعداد بازديد : ٦٣٤
فرستنده خبر : حسن غفوريان