به ميزباني توزيع برق هرمزگان برگزار شد

همايش بررسي نقش روحانيون در ترويج فرهنگ مديريت مصرف برق

همايش مديريت مصرف برق با حضور علما، ائمه جمعه و جماعات استان هرمزگان به ميزباني شركت توزيع نيروي برق در بندرعباس برگزار شد.

به گززارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي توزيع هرمزگان، همايش مديريت مصرف برق با حضور علما، ائمه جمعه و جماعات استان هرمزگان به ميزباني شركت توزيع نيروي برق در بندرعباس برگزار شد.

در اين همايش جايگاه روحانيون و ائمه مساجد در ترويج و فرهنگ سازي مديريت بهينه مصرف برق در بين اقشار مختلف جامعه بررسي شد.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان هرمزگان در اين همايش گفت: در ماه مبارك رمضان تلاش داريم با همكاري علما و روحانيون فرهنگ مصرف بهينه برق نهادينه شود.

محمد ذاكري افزود: در صورت صرفه جويي در مصرف برق، تابستان امسال خاموشي و قطعي برق پيش نخواهد آمد.

مهندس ذاكري عنوان كرد: خوشبختانه امسال با توجه به وضعيت آب و هوايي و تاخير در گرم شدن هوا، هنوز به پيك مصرف نرسيده ايم اما در ماه مبارك رمضان همانند سال هاي گذشته بار شبكه سنگين تر خواهد شد.

ذاكري اضافه كرد: برق در نقاط گرمسير مانند هرمزگان اهميتي در حد اكسيژن دارد و بدون برق در روز هاي گرم، زندگي سخت و طاقت فرسا مي شود.

وي افزود: در ايران قيمت انرژي نسبت به ديگر مناطق جهان كمتر است و بايد با همكاري علما و روحانيان در زمينه صرفه جويي مصرف برق را فرهنگ سازي كرد.

مشاور مديرعامل شركت توانير هم در اين همايش با بيان اينكه، كشور ما يك درصد جمعيت جهان را در بر مي گيرد اما در مصرف انرژي 2 درصد مصرف در ايران اتفاق مي افتد، به شدت انرژي به عنوان يك شاخص در مقايسه با دنيا اشاره كرد و گفت: شاخص شدت انرژي در ايران 14 و 7 صدم كشور ژاپن، 6 و نيم برابر كشورهاي آمريكاي لاتين و سه و نيم برابر تركيه است.

دكتر بيگلري افزود: در مصرف خانگي نيز در ايران چهار برابر كشورهاي اروپايي و در مصارف غيرخانگي نيز چهار برابر اروپايي ها مصرف به ثبت رسيده است.

وي ادامه داد: مصرف سوخت در دنيا هر 40 سال يكبار دو برابر مي شود اما در ايران هر 10 سال اين اتفاق رخ مي دهد.

بيگلري در بخش ديگري از سخنان خود به طرح رايگان شدن مصرف انرژي در مساجد اشاره و بيان كرد: از زماني كه بحث رايگان شدن مصرف انرژي در مساجد مطرح شد، ميزان مصرف انرژي 70 درصد افزايش يافت كه اين موضوع جاي بسي تاسف دارد.

اين استاد دانشگاه به جايگاه و دامنه تاثيرگذاري علما، روحانيون و مبلغين در بين اقشار مختلف اشاره و تاكيد كرد: اسراف در مصرف انرژي از منظر مباني ديني امري مذموم و نكوهيده است و ضرورت دارد كه مبلغين در ايام تبليغي ماه رمضان آثار و پيامدهاي آن را براي مردم تببين كنند.

کد خبر : 85956
تاریخ : دو شنبه ، ٢١ خرداد ١٣٩٧ ١٢:٢٨
تعداد بازديد : ٦٧٥
فرستنده خبر : سيد يعقوب حسيني