آغاز بكار كنترل مصرف برق ادارات و دستگاههاي اجرايي در كلانشهر اهواز

با دستور استاندار خوزستان، كليه ادارات و دستگاه هاي اجرايي و بانكها ملزم هستند از 19خردادماه تا پايان 15 شهريورماه 97مصرف برق خود را 80درصد كاهش دهند.

به گزارش پايگاه خبري توانير، مديرعامل شركت توزيع نيروي برق اهواز، با اشاره به بحران ناشي از خشكسالي و كاهش توليد نيروگاه هاي برق آبي در تابستان 970گفت: 75درصد سدها ونيروگاههاي كشوردراستان خوزستان قراردارند كه بخش عظيمي از برق مصرفي مشتركين ما را تامين مي نمايندوبا توجه به كمبود آب پشت سدها قطعا امسال تابستان بسيارسختي را جهت حفظ و پايداري شبكه برق خواهيم داشت.

مهندس حسن كريمي درادامه بيان داشت:امسال به منظور گذرازبحران خشكسالي اقدامات گسترده اي را در دستوركار قرارداده ايم تا بتوانيم رفاه و آسايش مردم را تامين كنيم و كاهش زمان كاري ادارات از ساعت 6:30 دقيقه تا ساعت12:30 دقيقه يكي از مهمترين اقدامات صورت گرفته مي باشد كه با دستور استاندار خوزستان، كليه ادارات و دستگاه هاي اجرايي و بانكها ملزم هستند از 19خردادماه تا پايان 15 شهريورماه 97مصرف برق خود را 80درصد كاهش دهند.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق اهوازافزود: امروز ما با جديت اخطارهاي لازم را به كليه دستگاهها و ارگانها و نهادها اعلام و اقدامات لازم را نيز در راستاي پايداري شبكه عملياتي نموده ايم.

كريمي در ادامه ضمن تشكر از ادارات و دستگاههايي كه دستورالعمل راعملياتي نمودند خاطر نشان كرد: دستگاهها و يا اداراتي كه طي روزهاي آتي اقدام به كاهش مصرف برق خود ننمايد برق آنها قطع مي شود و فقط با دستوراستاندار وصل خواهد شد.

وي در ادامه گفت: گام اول در راستاي پايداري شبكه برق را ما با دستگاه ها ، ادارات، ارگانها و صنايع شروع نموديم و گام بعدي را بايد مردم با ما همراهي نموده و مصرف برق خود را در ساعت پيك يا اوج مصرف كه در اهواز از ساعت 12تا 17و از غروب آفتاب تا 12شب مي باشد كنترل نموده و استفاده از لوازم غيرضروري مانند لباسشويي، جاروبرقي و غيره را به ساعت هاي اوليه صبح و يا روزهاي تعطيل موكول نمايند تا بتوانيم تابستان ?? را با مشكلات كمتري مديريت نماييم.

كريمي در پايان افزود: درصورتي كه شهروندان و به ويژه كسبه توصيه هاي كارشناسان برق را جدي نگيرند مجبور خواهيم شد كمبود توليد برق را با اعلام برنامه زمانبندي خاموشي در سطح كلانشهر اهواز جبران نماييم.


کد خبر : 85948
تاریخ : دو شنبه ، ٢١ خرداد ١٣٩٧ ٠٦:٥٥
تعداد بازديد : ٦٧٨
فرستنده خبر : عليرضا شكرخدايي