گزارش عملكرد معاونت بهره برداري و ديسپاچينگ شركت توزيع نيروي برق جنوب استان كرمان

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق جنوب استان كرمان، موسوي معاون بهره برداري و ديسپاچينگ اين شركت به ارائه گزارشي در خصوص عملكرد اين حوزه در سال 96 پرداخت.

موسوي ضمن ابراز رضايت از كاهش خاموشي ها در سال 96 بيان كرد: طبق برنامه استراتژيك شركت خاموشي در سال 96، 300 دقيقه در سال به ازاي هر مشترك تعيين شده بود كه خوشبختانه اين مقدار به 248 دقيقه در سال به ازاي هر مشترك رسيده است و در اين راستا 17 درصد بهبود عملكرد نسبت به شاخص تعيين شده صورت گرفته است. اين در حالي است كه عملكرد سال 96 نسبت به سال گذشته نيز خدود 40 درصد بهبود داشته است.

وي با اشاره به كاهش خاموشي ها با استفاده از امكانات خط گرم خاطرنشان كرد: در سال 96 به ميزان 8489 MWH انرژي با استفاده از خط گرم صرفه جويي شده، كه در مجموع تاثير آن در كاهش انرژي توزيع نشده 90 درصد بوده است.

معاون بهره برداري و ديسپاچينگ شركت برق جنوب استان كرمان در خصوص تجهيز و ساماندهي خودروهاي اتفاقات تصريح كرد: تجهيز و ساماندهي 14 دستگاه از خودروهاي اتفاقات به كابين و همچنين پنج دستگاه ديگر نيز در دست اقدام است.

وي بيان كرد: در راستاي ايجاد زيرساخت هاي ارتباطي بيسيم مناسب و اقتصادي جهت ارتباط مركز كنترل با مراكز تابعه خصوصاً در موارد بحران سيستم جامع مخابراتي VHF با حداقل هزينه طراحي و اجرا شده است.

وي به راه اندازي مركز تماس در 10 امور از 16 امور تابعه شركت برق جنوب استان كرمان اشاره كرد و گفت: مديريت تمامي تماس هاي ورودي به سامانه121 بر عهده اين سيستم است و همچنين مديريت تماس هاي بهمني، ضبط و ثبت تماس هاي تلفني، IVR و ... از جمله قابليت هاي اين سيستم است.

موسوي گفت: شركت برق جنوب استان كرمان با برقراري لينك نرم افزار GIS با تذرو از امكانات فراهم شده در هر خاموشي بر اساس انتخاب كليد مورد نظر تعداد واقعي مشتركين قطع شده محاسبه و بر اين اساس مي توان شاخص هاي مورد نظر را بر اساس استاندارد و تعداد مشتركان قطع شده محاسبه كرد و همچنين اطلاع رساني كامل به مشتركان با ارتباط ايجاد شده بين نرم افزار تذرو از برنامه هاي در دست اقدام در سال 97 است.

اين مقام مسئول در خصوص برگزاري مانورهاي آموزشي انجام شده بيان كرد: برگزاري مانور زمين لرزه در ستاد شركت توزيع جنوب كرمان جهت ارتقاء آمادگي پرسنل در شرايط اضطراري در اسفند ماه، برگزاري مانور مديريت بحران و پدافند غيرعامل مطابق با شرايط اضطراري در شهرستان رابر در مرداد ماه، برگزاري مانور تست آماده به كاري مولدهاي اضطراري در شهرستان هاي جيرفت، كهنوج، بردسير، سيرجان و بم در آبان ماه از جمله اقدامات در قسمت بحران بوده است.

وي اقدامات دفتر ايمني كه زيرمجموعه حوزه معاونت بهره برداري و ديسپاچينگ است را برشمرد و گفت: انجام 110مورد بازديد نظارت عاليه از امورهاي شركت توسط دفتر ايمني شامل نظارت بر طراحي، بهره برداري، بازديد هاي ميداني و كنترل مستندات، بازديد از تجهيزات ايمني فردي و گروهي پيمانكاران، برگزاري مانور ايمني صعود، ساخت و نصب270 عدد تابلو پلاك نام فيدر و نقاط مخاطره آميز در طول شبكه، انعقاد قرارداد با مشاور جهت استقرار نظام HSE از جمله برنامه هاي دفتر ايمني در سال 96 بوده است.

کد خبر : 85944
تاریخ : یکشنبه ، ٢٠ خرداد ١٣٩٧ ١١:٣٠