توصيه هاي دفتر بازرسي و كنترل لوازم اندازه گيري توزيع برق شيراز به شهروندان

مدير دفتر بازرسي و كنترل لوازم اندازه گيري شركت توزيع نيروي برق شيراز به تمامي شهروندان و مشتركان برق توصيه كرد قبل از خريد و اجاره هرگونه ملك داراي انشعاب برق يا در زمان تغيير مالكيت حتماً براي تست و كنترل لوازم اندازه گيري و بررسي وضعيت اشتراك ملك مورد نظر، با مراجعه به دفاتر پيشخوان يا ادارات بازرسي نسبت به درخواست آزمايش كنتور و تسويه حساب اقدام كنند.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي توزيع نيروي برق شيراز، مهندس موثقي با اشاره به مشكلات ناشي از بروز اشكالات فني يا دستكاري در لوازم اندازه گيري براي مشتركان گفت: شهروندان و مشتركان برق به منظور پيشگيري از بروز هرگونه تبعات حقوق و مالي، حتماً قبل از هرگونه خريد و انتقال و يا حتي اجاره ملك اعم از مسكوني، تجاري، اداري و خدماتي نسبت به انجام استعلام هاي لازم از شركت توزيع نيروي برق شيراز اقدام كنند.

موثقي گفت: بارها شاهد بوده ايم كه به دليل وجود اشكال در دستگاه هاي اندازه گيري، شخصي پس از خريد يا اجاره ي يك واحد مسكوني، تجاري يا خدماتي، با حجم بالاي بدهي يا جرائم ناشي از دستكاري كنتور برق، مواجه شده اند.

او با تصريح اينكه شركت توزيع نيروي برق در صورت وجود مشكل در دستگاه هاي اندازه گيري مشتركان برق، آخرين مالك و بهره بردار را مسئول پرداخت بدهي ها و جرائم مي داند، گفت: بروز اشكال در لوازم اندازه گيري ممكن است به دلايل فني يا به واسطه دستكاري در اين لوازم ايجاد شده و موجب افزايش هزينه ها و ساير اشكالات فني و ايمني در سيستم برق رساني شود.

موثقي گفت: اين شركت با طراحي نرم افزار هوشمند قادر به شناسايي مشتركان كه اقدام به دستكاري لوازم اندازه گيري يا استفاده غير مجاز از برق مي نمايند، مي باشد كه با شناسايي اين مشتركان بعنوان مشتركان مشكوك، گروه هاي اجرايي گشت ويژه بازرسي به جهت بازديد و حذف برق هاي غير مجاز نامشهود اين مشتركان اقدام مي كنند.

مدير دفتر بازرسي و كنترل لوازم اندازه گيري شركت توزيع برق شيراز با اشاره به قانون جديد مصوب مجلس شوراي اسلامي در خصوص مجازات استفاده كنندگان غيرمجاز از برق، گفت: هر شخصي كه مبادرت به استفاده غير مجاز از برق كند علاوه بر الزام به پرداخت بهاي برق خدمات مصرفي و جبران خسارت وارده به شركت هاي توزيع برق، متناسب با راي دادگاه جريمه مي شود.

وي به استفاده كننده برق غير مجاز و دستكاري كنندگان لوازم اندازه گيري موكداً پيشنهاد كرد با توجه به اينكه در سيستم جديد طراحي شده قطع به يقين تخلفات -كه در خيلي از موارد سهوي است- شناسايي مي شود و برابر قانون با ايشان برخورد مي شود، از استفاده غير مجاز برق يا دستكاري لوازم اندازه گيري برق خودداري كنند.

موثقي در ادامه گفت: شركت توزيع نيروي برق شيراز با اجراي طرح فهام ( فرا سامانه هوشمند اندازه گيري و مديريت انرژي مشتركان) و نصب كنتورهاي هوشمند با قابليت قرائت، كنترل و تست لوازم اندازه گيري مشتركان از راه دور، امكان بررسي هر گونه دستكاري در كنتور برق و اخذ برق غير مجاز به صورت نرم افزاري را دارا است.

مدير دفتر بازرسي و كنترل لوازم اندازه گيري شركت توزيع نيروي برق شيراز گفت: امكان درخواست تست كنتور و برق آزاد كوتاه مدت از طريق سايت شركت به نشاني www.shirazedc.co.ir بصورت غير حضوري فراهم شده است و شهروندان ميتوانند علاوه بر موارد فوق گزارشات تخلف را از طريق سايت يا سامانه پيامكي 3000121000 به دفتر بازرسي شركت اطلاع دهند.

موثقي يكي از معضلات اين كلانشهر را استفاده غيرمجاز دست فروشان و فروشندگان سيار از برق عنوان و اضافه كرد: براي مقابله تاثيرگذار با وانت هاي عرضه كننده ميوه و تره بار و يا ساير كالاها كه از برق غيرمجاز استفاده مي كنند، ضمن هماهنگي با دستگاه قضايي، شماره پلاك اين خودروها را اعلام و زمينه توقيف خودرو فراهم مي شود.

مدير دفتر بازرسي و كنترل لوازم اندازه گيري با برشمردن سرمايه فرهنگي به عنوان مهمترين سرمايه جامعه، خاطرنشان كرد: در خيلي از مواقع مشتركان به دليل نداشتن اطلاعات لازم ناخواسته و ندانسته از برق غير مجاز استفاده مي كنند كه با اطلاع رساني مستمر و اصلاح فرهنگ عمومي جامعه بخش قابل ملاحضه اي از برقهاي غير مجاز كاسته مي شود.

کد خبر : 85927
تاریخ : پنج شنبه ، ١٧ خرداد ١٣٩٧ ١٤:٤٤
تعداد بازديد : ٥٥٣
فرستنده خبر : سيد باقر احمدي