مديرعامل شركت توزيع نيروي برق هرمزگان خبر داد

پيش بيني مصرف برق هرمزگان تا دو هزار و 100 مگاوات

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق هرمزگان گفت: پيش بيني مي شود امسال مصرف برق در ساعات اوج مصرف در اين استان به دو هزار و 100مگاوات در ساعت برسد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي توزيع هرمزگان، مديرعامل اين شركت گفت: پيش بيني مي شود امسال مصرف برق در ساعات اوج مصرف در اين استان به دو هزار و 100مگاوات در ساعت برسد.

مهندس محمد ذاكري در همايش مديريت مصرف برق كه با حضور علما و ائمه جماعات استان برگزار شد، گفت: در آستانه ماه مبارك رمضان تلاش داريم با همكاري علما و روحانيان فرهنگ مصرف بهينه برق نهادينه شود.

وي افزود: در صورت صرفه جويي در مصرف برق، تابستان امسال خاموشي و قطعي برق پيش نخواهد آمد.

ذاكري عنوان كرد: خوشبختانه امسال با توجه به وضعيت آب و هوايي و تاخير در گرم شدن هوا، هنوز به پيك مصرف نرسيده ايم اما در ماه مبارك رمضان همانند سال هاي گذشته بار شبكه سنگين تر خواهد شد.

وي با بيان اينكه مصرف در زمان اوج مصرف به دو هزار و 100 مگاوات در ساعت خواهد رسيد، اظهار كرد: ساعات اوج مصرف در ظهر از ساعت 13تا 17اتفاق مي افتد.

وي ابراز اميدواري كرد كه با همكاري و همراهي مشتركين در مديريت و مصرف بهينه همانند سال گذشته به مرحله خاموشي نرسيم.

ذاكري اضافه كرد: برق در نقاط گرمسير مانند هرمزگان اهميتي در حد اكسيژن دارد و بدون برق در روز هاي گرم، زندگي سخت و طاقت فرسا مي شود.

وي افزود: در ايران قيمت انرژي نسبت به ديگر مناطق جهان كمتر است و بايد با همكاري علما و روحانيان در زمينه صرفه جويي مصرف برق را فرهنگ سازي كرد.

کد خبر : 85732
تاریخ : سه شنبه ، ٢٥ اردیبهشت ١٣٩٧ ١٣:٤٣
تعداد بازديد : ٥٣٠