در يازدهمين همايش مديريت مصرف مشتركين برق منطقه اي تهران صورت گرفت:

تقدير از مشتركان همكار در طرح هاي پاسخگويي بار

در همايشي با حضور مديرعامل برق منطقه اي تهران، از شركت هاي موفق در طرح هاي پاسخگويي بار در پيك بار تابستان 96 تقدير به عمل آمد.

به گزارش پايگاه خبري توانير، در يازدهمين همايش يك روزه مديريت مصرف برق ، كه با حضور مديرعامل و تني چند از معاونين و مديران برق منطقه اي تهران و نمايندگان شركتها و صنايع بزرگ حوزه تحت پوشش اين شركت (مشتركين فوق توزيع) صورت گرفت، از شركت هاي موفق در طرح هاي پاسخگويي بار در پيك بار تابستان 96 تقدير به عمل آمد.

در يازدهمين همايش يك روزه مديريت مصرف برق منطقه اي تهران، كه در جهت اجراي طرح هاي پاسخگويي بار صنايع در تابستان97 ، با حضور غلامرضا خوش خلق مديرعامل شركت و تني چند از معاونين و مديران و نمايندگان مشتركان فوق توزيع حوزه تحت پوشش برق منطقه اي تهران انجام گرفت، بر ضرورت كاهش مصرف برق در زمان پيك بار كلانشهر تهران كه از 15خرداد ماه تا 15 شهريور ماه تعيين شده است تاكيد شد.

همچنين در اين همايش از 12 مشترك كم مصرف موفق در طرح تعطيلات و تعميرات و كاهش مصرف برق در پيك بار تابستان 96، تقدير به عمل آمد.

بنابراين گزارش، غلامرضا خوش خلق مديرعامل شركت در ابتداي اين همايش طي سخناني، ضمن خوش آمدگويي و تشكر از همكاري مشتركان ، با تشريح ضرورت بهينه سازي مصرف و روش ها و راهكارهاي عملي مديريت مصرف برق و اهميت آن و تاكيد بر ضرورت همكاري صنايع در زمينه مصرف بهينه برق، گفت: با توجه به ظرفيت اسمي نيروگاه هاي كشور و تلفات 10 درصدي در شبكه، مشكلات آبي و كم بارشي امسال، كاهش سطح ذخيره آب در سدها، توليد 30 درصدي نيروگاه ها و لزوم صرفه جويي حدود 4000 مگاوات در بازه پيك شبكه بايد حدود 10 الي 15 درصد از ميزان مصرف كاهش يابد كه اين نيازمند همكاري بيشتر مشتركين برق مي باشد.

مهندس خوش خلق در ادامه با اشاره به سهم بسيار ناچيز هزينه برق در صنعت خودروسازي و سيمان و ديگر صنايع ، نبود انگيزه كافي از سوي مشتركان به منظور كاهش و مديريت مصرف؛ نگراني خود را بخاطر پيشي گرفتن مصرف از توليد ابراز داشته و تصريح كرد؛ به منظور اجتناب از خاموشي هاي بدون برنامه نياز به همكاري مداوم و بيشتر مشتركين با شركت برق منطقه اي تهران است.

علي اعلمي استاد دانشگاه مقاله نگاهي به تابع خسارت مشتركين برق و فرصت هاي مشاركت در برنامه هاي پاسخگويي بار را در سه محور ضرورت و اهميت اجراي برنامه هاي پاسخگويي بار ،تابع خسارت مشتركين و تعاريف و مفاهيم برنامه هاي پاسخگويي بار ارائه داد. در بخش ديگري از همايش، اهداف همايش و طرح هاي پاسخگويي بار به تشريح و شفاف سازي بي برنامه هاي كاهش / مقطع بار برنامه ريزي شده در تابستان 97 توسط مهندس فراهاني كارشناس ارشد دفتر خدكات مشتركين و مديريت مصرف شركت برق منطقه اي تهران تبيين شد.

کد خبر : 85727
تاریخ : سه شنبه ، ٢٥ اردیبهشت ١٣٩٧ ٠٨:٥٠
تعداد بازديد : ٦٤٤
فرستنده خبر : مهدي خانميرزائي