مديرعامل برق باختر در نشست ساليانه با صنايع سه استان لرستان،همدان و مركزي

مديريت مصرف از اولويتهاي صنعت برق كشور است

فرهاد شبيهي مديرعامل شركت برق منطقه اي باختر در نشست ساليانه با صنايع سه استان همدان، لرستان و مركزي ضمن تبيين جايگاه توليد انرژي، مديريت مصرف را از اولويتهاي صنعت برق كشور دانست.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق باختر، فرهاد شبيهي مديرعامل اين شركت در نشست ساليانه با صنايع سه استان همدان، لرستان و مركزي ضمن تبيين جايگاه توليد انرژي، مديريت مصرف را از اولويتهاي صنعت برق كشور دانست.

شبيهي ضمن معرفي برق باختر و بيان جايگاه اين شركت در شبكه سراسري برق كشور گفت: توجه ويژه به پيك بار تابستان بدون همكاري صنايع و صنعتگران در سه استان تحت پوشش غير قابل تصور است.

وي افزود: مبحث صرفه جويي و مديريت بهينه مصرف انرژي الكتريكي امسال با توجه به كاهش نزولات آسماني و كمبود منابع آبي بيش از سالهاي گذشته است و كساني كه درحوزه توليد هستند سهم عمده اي در مصرف انرژي برق دارند و اميدواريم طبق برنامه ساليانه با ما همكاري لازم را داشته باشند.

وي با بيان اينكه شدت مصرف انرژي در كشور ما يك و نيم برابر كشورهاي پيشرفته جهان است افزود: صرفه جويي در انرژي بر حفظ منابع زير زميني و محيط زيست تاثير حياتي داشته و برق باختر از ماه مبارك رمضان در يكي از مناطق پر جمعيت شهر اراك با مشاركت در نصب تلويزيون بزرگ شهري برنامه هاي فرهنگي خاصي را در زمينه مديريت مصرف انرژي برگزار خواهد كرد و همچنين هماهنگي هاي لازم جهت استفاده از پتانسيل مساجد در راستاي ترويج اصلاح الگوي مصرف شهروندان صورت گرفته است.

در ادامه برنامه فرخي معاون هماهنگي و امور اقتصادي استانداري مركزي در اين همايش گفت: چرا با داشتن اين آمار و ارقام موضوع تغيير نكرده و مصرف بالا در مقابل توليد كم همچنان مسأله صنايع ما است.

وي افزود: بايد از دل همين نشستها پاسخ اين سؤالات بدست بيايد و بايستي راهكارهايي را بيابيم كه از انرژي به نحو شايسته اي استفاده كنيم و اگر فكري به حال توليد نكنيم مشكلاتمان در بخشهاي توليد بيشتر هم مي شود.

گفتني است در اين نشست، تجربيات برخي از مشتركان كه در زمينه مديريت بار مصرفي و مانيتورينگ مصرف برق اقدامات مبتكرانه اي انجام داده بودند و همچنين توليد كنندگان محصولات كم مصرف به اشتراك گذاشته شد.

در پايان با اهداء لوح به مشتركاني كه در اجراي طرح تعميرات و تعطيلات تابستاني در سال 1396 با شركت برق منطقه اي باختر همكاري كرده اند تقدير به عمل آمد.

لازم به يادآوريست اين نشست با حضور مديرعامل، معاونان، مديران شركت، معاون هماهنگي و امور اقتصادي استانداري مركزي و مديران صنايع سه استان با هدف جلب همكاري مشتركان ديماندي با بهره گيري از تجارب داخلي و خارجي به منظور كاهش نياز شبكه سراسري برق كشور با استفاده از پتانسيل و ظرفيتهاي صنايع انجام شد.

کد خبر : 85717
تاریخ : دو شنبه ، ٢٤ اردیبهشت ١٣٩٧ ١٠:٠٣
تعداد بازديد : ٦٢٤