لزوم مديريت مصرف و تقاضا در پيك بار تابستان سال 97

معاون هماهنگي انتقال شركت توانير در همايش بسيج دانش بنيان در يزد بر لزوم مديريت مصرف و تقاضا در تابستان سال 97 تاكيد كرد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق يزد، سيد زمان حسيني معاون هماهنگي انتقال شركت توانير در همايش بسيج دانش بنيان در يزد با اشاره به رشد 6 درصدي مصرف انرژي در كشور، افزود: با توجه به اين كه برق با زندگي مردم تنيده شده و يك موضوع امنيتي در كشورها محسوب مي شود و مصرف انرژي در كشور ما 3 تا 4 برابر مصرف كشورهاي دنيا است مردم براي مديريت مصرف و تقاضا در پيك بار تابستان سال 97 تلاش كنند.

وي ظرفيت نصب شده نيروگاه ها قبل از انقلاب را 7 هزار مگاوات و هم اكنون 78 هزار مگاوات بيان و تصريح كرد: همچنين در بخش برق تا 90 درصد وابستگي داشتيم كه اكنون بيش از 95 درصد به خودكفايي رسيده ايم.

مهندس حسيني حل مسائل شبكه را يكي از اهداف استراتژيك مديريت مصرف و تقاضا دانست و تصريح كرد: كاستن از مشكلات شبكه برق از طريق كاهش تقاضا موجب افزايش قابليت اطمينان شبكه در كوتاه مدت و بلندمدت و عدم نياز به گسترش شبكه مي شود.

وي حل مسائل زيست محيطي و حل مسائل بازار برق از ديگر اهداف استراتژيك مديريت مصرف و تقاضا برشمرد.

معاون هماهنگي انتقال شركت توانير با اشاره به لزوم فرهنگ سازي مديريت مصرف، خاطرنشان كرد: از سال 1388 به بعد با افزايش بار سرمايشي پيك بار مصرف از شب به روز انتقال يافت.

وي افزايش قيمت، اطلاع رساني، جايگزيني تكنولوژي و مكانيزم هاي بازار را از نمونه هاي اجراشده تجربه هاي جهاني دانست كه در برخي از موارد منجر به موفقيت 20 درصدي در مديريت مصرف شده است.

کد خبر : 85714
تاریخ : یکشنبه ، ٢٣ اردیبهشت ١٣٩٧ ١٨:٥١
تعداد بازديد : ٥٧٧
فرستنده خبر : عليرضا عسكري