بسيجيان طلايه داران مديريت مصرف انرژي در كشور باشند

دومين همايش بسيج دانش بنيان كشور و با حضور معاون هماهنگي انتقال شركت توانير، مديران عامل صنعت برق استان يزد و فرماندهان بسيج وزارت نيرو، توانير و شركت هاي برق زيرمجموعه توانير در سالن شهيد عباسپور شركت برق منطقه اي يزد برگزار شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق يزد، دومين همايش بسيج دانش بنيان كشور و با حضور معاون هماهنگي انتقال شركت توانير، مديران عامل صنعت برق استان يزد و فرماندهان بسيج وزارت نيرو، توانير و شركت هاي برق زيرمجموعه توانير در سالن شهيد عباسپور شركت برق منطقه اي يزد برگزار شد.

محمدحسن صباغزادگان مديرعامل شركت برق منطقه اي يزد، از نمايندگان بسيج شركت هاي برق منطقه اي و توزيع كشور خواست تا در خصوص فرهنگ سازي در مصرف صحيح و بهينه ي انرژي الكتريكي طلايه­دار باشند تا تابستاني بدون خاموشي را سپري كنيم.

وي با اشاره به ظرفيت بسيج در عرصه هاي مختلف فرهنگي، اجتماعي و سازندگي، عينيت بخشيدن به حضور بسيج در عرصه هاي دانش بنيان را شامل: عرصه هاي پدافند غيرعامل، سايبري و سبك زندگي دانست و گفت: با توجه مشكلات پيش رو اميدواريم با حضور فعال بسيج و ساير اقشار در عرصه هاي مديريت مصرف از پيك بار تابستان 97 به خوبي عبور كنيم.

آيت الله سيدمحمدكاظم مدرسي امام جمعه محمدآباد يزد نيز در اين مراسم با اشاره به دستاوردهاي صنعت برق در كشور پس از انقلاب اسلامي، تصريح كرد: امروزه برق به مهم ترين و حياتي ترين نياز مردم تبديل شده است و تمام ابعاد زندگي ازجمله در بخش صنعت، آموزش و تحصيل را در بر گرفته است.

وي با بيان اين كه ايمان به خدا و خدمت رساني به مردم دو بال سعادت انسان است؛ گفت: گفتمان ديني بايد در ادارات و سازمان­ها بر ساير گفتمان ها غلبه كند و سازوكارهاي خدمت رساني به جامعه و تكريم ارباب رجوع بايد در فرهنگ اداري آسيب شناسي شود.

مدرسي وظيفه بسيج در غلبه گفتمان ديني و انقلابي در جامعه را خطير ذكر نمود و بيان كرد: مردم و مسئولان بايد رهنمودهاي مقام معظم رهبري را به عنوان رمز اساسي جهت پيشرفت و تعالي كشور تلقي كنند و بسيج بايد محور تلاش و توسعه در اين زمينه باشد و نقش ايفا كند.

وي مجموعه وزارت نيرو را براي ساير سازمان ها الگو دانست و بيان كرد: تلاش كاركنان صنعت برق موجب شده تا مردم در روستاها و شهرها از اين نعمت برخوردار شوند و در استان يزد مردم مشكلي برق رساني ندارند كه امتيازي براي صنعت برق استان و افتخاري براي نظام جمهوري اسلامي است.

در ادامه اين همايش سردار فتح الله جميري فرمانده سپاه الغدير با اشاره به حضور موثر بسيج در همه شاخه ها و عرصه هاي خدمت رساني، تاكيد كرد: مجموعه بسيج در تمام اقشار مختلف مشغول انجام كارهاي تخصصي براي توسعه كشور هستند.

وي فرماندهان بسيج را در مباحث فرهنگ سازي در مجموعه ادارات، پيشرو ذكر كرد و گفت: تفاهم نامه­هايي به منظور مصرف بهينه آب و برق امضاشده است و با توجه به گستردگي اقشار بسيج، بحث فرهنگ سازي حمايت از كالاي ايراني نيز كه فرمايش رهبري در سال جاري است؛ در دستور كار قرار دارد.

کد خبر : 85709
تاریخ : یکشنبه ، ٢٣ اردیبهشت ١٣٩٧ ١٦:١٢
تعداد بازديد : ٥٩٦