خسارت 40 ميليارد ريالي تند باد به شركت برق منطقه اي خوزستان

مديرعامل شركت برق منطقه اي خوزستان گفت: تند باد جمعه شب گذشته اهواز كه سرعتي بيش از 85 كيلومتر در ساعت داشت با آسيب زدن به 7 دكل انتقال و فوق توزيع، خسارت 40 ميليارد ريالي به اين شركت وارد كرده است.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق خوزستان، مديرعامل اين شركت گفت: تند باد جمعه شب گذشته اهواز كه سرعتي بيش از 85 كيلومتر در ساعت داشت با آسيب زدن به 7 دكل انتقال و فوق توزيع، خسارت 40 ميليارد ريالي به اين شركت وارد كرده است.

محمود دشت بزرگ در بازديد از پست اهواز 2 اظهار كرد: در خط دومداره حد فاصل اهواز 2 و اهواز يك 7 دكل دچار آسيب شده كه با ارزيابي هاي صورت گرفته، در اسرع وقت نسبت به ترميم و جايگزيني دكل هاي آسيب ديده اقدامات لازم صورت مي گيرد.

وي با اشاره به نزديك شدن به رشد بار تابستان، ادامه داد: برآورد مي شود كه پيك زودرس را در خرداد ماه داشته باشيم، به همين دليل تمام تمهيدات لازم و سناريوهاي ارزيابي، فني، مالي و اجرايي انجام شده تا از نظر زماني كوتاه ترين و بهترين مسير انتخاب و خط به حالت اوليه برگردد.

مديرعامل شركت برق منطقه اي خوزستان اضافه كرد: در كنار اين خط، خط مجاور هم در اثر سقوط تعدادي از دكل ها دچار آسيب هاي جزئي شده كه بايد آن را نيز برطرف كنيم.

دشت بزرگ تصريح كرد: سقوط اين دكل ها و برخورد با خطوط مجاور باعث بي برقي پست صنايع و فولاد اكسين شده بود كه در كمترين زمان ممكن به حالت اوليه برگشته و برقدار شد، در حال حاضر هم هيچ خاموشي در شبكه انتقال و فوق توزيع اين شركت وجود ندارد.

مديرعامل شركت برق منطقه اي خوزستان بيان كرد: در مجموع با توجه به آسيب هاي اين دو خط و آسيب هاي جزئي در حوزه ساختماني پست ها، برآورد اوليه از خسارت حدود 40 ميليارد ريالي به شبكه حكايت دارد كه بايد از محل منابع شركت برق منطقه اي خوزستان تامين و بازسازي هاي لازم صورت بگيرد.

کد خبر : 85696
تاریخ : شنبه ، ٢٢ اردیبهشت ١٣٩٧ ١٦:٠٠
تعداد بازديد : ٥٤٦