عيب يابي و عمرسنجي ترانسفورماتورها و راكتورهاي انتقال و فوق توزيع توسط برق منطقه اي يزد

تست هاي عيب يابي و عمرسنجي ترانسفورماتورها و راكتورهاي انتقال و فوق توزيع، با هدف بهينه سازي تجهيزات و افزايش عمر مفيد آن ها توسط شركت برق منطقه اي يزد انجام گرفت.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق يزد، عبدالرحيم عزيزي كارشناس آزمايشگاه و روغن اين شركت با اعلام اين خبر افزود: اين طرح بر روي 31 دستگاه در سطوح ولتاژي 400، 230، 132و 63 كيلوولت و در پست هاي يزد دو، يزد يك، نخلستان، چادرملو، هرات، شرق، غرب، شهرك صنعتي، 63 شمال، دروازه قرآن، جهان آباد، ترك آباد، باستان و دانشگاه انجام شد.

وي با بيان اين كه ترانسفورماتورها و راكتورها يكي از ارزشمندترين و گران بهاترين تجهيزات در سطح شبكه انتقال و فوق توزيع هستند، افزود: در راستاي استفاده بهينه از اين تجهيزات لازم است برنامه هاي نگهداري و ارزيابي منسجمي را انجام داد.

مهندس عزيزي با اشاره به اين كه هدف از انجام اين پروژه، پايش وضعيت فعلي اين تجهيزات و همچنين استفاده از نتايج به دست آمده به عنوان مرجع در تشخيص خطاهاي احتمالي آينده است؛ عنوان كرد: همچنين علاوه بر تست هاي فوق، براي اولين بار تست هاي مدرن و پيشرفته پاسخ فركانسي FRA و FDS نيز بر روي اين ترانس ها و راكتورها انجام گرفت.

وي همچنين تصريح كرد: در اين پروژه تمامي تست هاي روتين و دوره اي از قبيل اندازه گيري جريان و تلفات بي باري، مقاومت سيم، تانژانت دلتا، پخش شار، خطاي نسبت تبديل، پيوستگي تپ چنجر، امپدانس و تلفات اتصال كوتاه، مقاومت عايقي و محاسبه انديكس پلاريزاسيون بر اساس آخرين دستورالعمل استاندارهاي IEEE و IEC انجام شد.

کد خبر : 85482
تاریخ : دو شنبه ، ٢٧ فروردین ١٣٩٧ ١٤:٠٧
تعداد بازديد : ١١٨٥
فرستنده خبر : عليرضا عسكري