مدير دفتر ايمني و بحران توانير عنوان كرد

چند توصيه مهم براي جلوگيري از برق گرفتگي در هواي باراني / شماره 121 را به خاطر بسپاريد

مدير دفتر ايمني و بحران توانير از مردم خواست تا به صورت ويژه در مواقع بارش باران و مرطوب بودن زمين، توصيه هاي ايمني را به منظور جلوگيري از برق گرفتگي جدي بگيرند.

مدير دفتر ايمني و بحران توانير از مردم خواست تا به صورت ويژه در مواقع بارش باران و مرطوب بودن زمين، توصيه هاي ايمني را به منظور جلوگيري از برق گرفتگي جدي بگيرند.
به گزارش پايگاه خبري توانير مهندس محمد علي بهنود، با بيان اين كه در شرايط باراني، به دليل مرطوب بودن زمين و همه اجسام نزديك به شبكه هاي برق مانند درختان مي توانند حالت رسانا (منتقل كننده برق) پيداكنند وموجب برقگرفتگي شوند.
وي تصريح كرد: مشاهده مي شود بعضي مواقع كه در اثر سقوط اجسام خارجي مانند شاخه هاي درختان بر روي شبكه، مجبات پارگي سيم و سقط آن برروي زمين رخ ميدهد. درهر زمان و بخصوص در مواقع باراني از همه شهروندان عزيز تقاضا دارد از محل فاصله گرفته و مانع نزديك شدن ديگران به محل شده و بلافاصله موضوع و محل را به تلفن 121 اتفاقات برق اطلاع دهند. اگر در خودرو و نزديك به محل حادثه قرار داريد تا مراجعه همكاران برق و رفع نقص به هيچ وجه از خودرو پياده نشده و از لمس نمودن بخش هاي فلزي خودرو خودداري نماييد.
بهنود تاكيد كرد: با اين حال به منظور جلوگيري از برق گرفتگي، بهتر است مردم از نزديك شدن و دست زدن به دكل ها و پايه هاي برق، تابلوهاي برق و كليه تاسيسات برقي كه در معرض بارش باران قرار دارند، اجتناب نمايند.
وي با ارائه يك توصيه ديگر افزود:
همچنين در خصوص تعمير لوازم برقي در فضاي آزاد نيز هشدار داد و گفت: از مردم درخواست مي كنيم تا به منظور جلوگيري از برق گرفتگي، درهواي باراني كه زمين مرطوب است، از تعمير لوازم برقي در هواي آزاد خودداري نمايند و حتمآ تعميرات وسايل برقي را به متخصص مربوط بسپرند.
مدير دفتر ايمني و بحران توانيردر عين حال با تاكيد بر اين كه همكاران ما در قالب گروه هاي مختلف همواره به گشت زني و بازديد از شبكه هاي برق اقدام مي كنند، خاطرنشان ساخت: با اين حال مردم عزيز نيز مي توانند در صورت مشاهده هرگونه مشكلي در شبكه، ما را در انجام وظايفمان ياري كنند.
وي تأكيد نمود هنگام رعد و برق در نقاط پست موقعيتي كه قرار داريد پناه گرفته و به حالت نشسته دست و پاي خود را جمع نموده و سر را رو با پايين نگه داريد. قرار گرفتن در بلندي ها و زير درختان و پايه هاي برق در مواقع رعد و برق خطرات جاني در پي دارند.
کد خبر : 85481
تاریخ : دو شنبه ، ٢٧ فروردین ١٣٩٧ ١٣:١٤
تعداد بازديد : ١٢٧٣
فرستنده خبر : روح اله حميديان اهور