رشد مصرف 11 درصدي انرژي الكتريكي سال 96 در استان يزد

جلسه افتتاحيه ارزيابي عملكرد بخش انتقال و فوق توزيع معاونت بهره برداري شركت برق منطقه اي يزد، با حضور گروه ارزيابي توانير، مديرعامل، معاون بهره برداري و جمعي از مديران و كارشناسان اين معاونت برگزار شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق يزد، در اين جلسه محمدحسن صباغزادگان مديرعامل شركت برق منطقه اي يزد، با بيان اين كه: لازم است نگاه به ارزيابي به عنوان فرصت براي بهبود سيستم باشد؛ گفت: پايداري خوب و وضعيت مناسب شبكه در صنعت برق كشور و خاموشي هايي كه روزبه روز كمتر مي شود نشانگر بهبود سيستم بهبود به كمك ارزيابي هاي مستمر، بها دادن به نظرات افراد خبره و صاحب نظر و اقدامات براي رفع نقاط قابل بهبود است.

صباغزادگان با اشاره وجود نيروهاي جوان، با انگيزه و با تجربه در معاونت بهره برداري شركت برق منطقه اي يزد، افزود: با وجود مشكلات تحريم و نقدينگي كه گريبان گير صنعت برق است؛ خوشبختانه اين شركت در بحث پروژه هاي توسعه اي، پروژه عقب افتاده ندارد.

مهندس صباغزادگان استان يزد را بيش از70 درصد مصرف انرژي الكتريكي در سال 96 استاني صنعتي برشمرد و تصريح كرد: روند رشد مصرف انرژي با ديماند زير 7 مگاوات 10 درصد و رشد ديماند بالاي 7 مگاوات 18 درصد سال 96 نسبت به سال 95 بوده است كه در كل فروش انرژي استان يزد 7 ميليارد و 400 ميليون كيلووات ساعت با رشد 11 درصدي به 8 ميليارد و 300 ميليون رسيده است.

اين مقام مسئول در استان يزد با بيان اين كه با توجه به رشد تند مصرف استان مشكل خاصي در تامين برق نداريم خاطرنشان كرد: در سال 95 پيك بار مصرف 1230 مگاوات بود كه با وجود رشد 14 درصدي با اقدامات خوب مديريت مصرف و ذخيره سازي عمليات اين ميزان در سال 96 را به 1410 مگاوات ساعت رسيد و 170 مگاوات ساعت پيك سايي صورت گرفت.

مهندس غلامرضا نصيري معاون بهر ه برداري برق منطقه اي فارس و سر ارزياب توانير نيز در اين جلسه با اشاره به بهره­هاي فراوان يادگيري و انتقال تجارب هم براي ارزياب شونده و ارزيابان از عنوان برتر سال گذشته معاونت بهره برداري برق منطقه اي يزد ياد كرد.

وي با بيان مشكلات نقدينگي و توسعه و بهينه سازي تصريح كرد: رشد بار و انتظاري كه مسئولان و مردم در تامين برق دارند، حساسيت كار بهره برداري را افزايش مي دهد و لازم است در فرآيند و كارها بازنگري شود.

شايان ذكر است، اين ارزيابي با هدف تطبيق عملكرد شركت ها با قوانين كشور، شناسايي و تحليل نقاط قوت و قابل بهبود و ارائه راهكارها و پيشنهادهاي لازم درروند اصلاح كارها و همچنين انتقال تجارب سازنده بين گروه هاي ارزيابي و شركت هاي صنعت برق كشور انجام مي شود.

کد خبر : 85471
تاریخ : یکشنبه ، ٢٦ فروردین ١٣٩٧ ١٥:٤٦
تعداد بازديد : ١٠٤٢
فرستنده خبر : عليرضا عسكري