پرداخت 13 ميليارد و 490 ميليون ريال پاداش به مشتركان برق آذربايجان غربي در سال 96

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي از پرداخت 13 ميليارد و 490 ميليون ريال پاداش به 394 مشترك برق كه در بخش هاي صنعتي، كشاورزي، اداري، تجاري و ديزل هاي خود تامين در طرح كاهش پيك بار تابستان همكاري و مشاركت داشتند، خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي توزيع آذربايجان غربي، مديرعامل اين شركت از پرداخت 13 ميليارد و 490 ميليون ريال پاداش به مشتركان برق استان در سال 96 خبر داد.

اكبر حسن بكلو در گفتگو با روابط عمومي شركت از پرداخت 13 ميليارد و 490 ميليون ريال پاداش به 394 مشترك برق كه در بخش هاي صنعتي، كشاورزي، اداري، تجاري و ديزل هاي خود تامين در طرح كاهش پيك بار تابستان همكاري و مشاركت داشتند، خبر داد.

وي ضمن تاكيد بر لزوم تبديل مديريت مصرف و اصلاح الگوي مصرف به يك فرهنگ عمومي، افزود: در صورت تحقق اين موضوع بسياري از مشكلات حوزه انرژي در استان و كشور حل شده و اهداف مهم ملي در حوزه صنعت برق محقق خواهد شد.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي در خصوص نحوه همكاري و جلب مشاركت و ورود اطلاعات مشتركان همكار و محاسبات پاداش مشتركان ابراز داشت: اين فرايند از امسال بصورت مكانيزه و تحت وب انجام خواهد شد و از سال آينده نيز مشتركان همكار خواهند توانست با دسترسي ايجاد شده، اطلاعات همكاري در بازه هاي مورد علاقه را مستقيما در نرم افزار مربوطه وارد كنند.

حسن بكلو شرط اصلي و مهم براي برخورداري از پاداش و تخفيف طرح هاي مديريت بار را داشتن لوازم اندازه گيري مناسب (كنتور هوشمند ديجيتالي يا كنتور طرح فهام يا كنتورهاي ديگر بهمراه مودم يا ديتالاگر) اعلام كرد و افزود: پرداخت مزاياي همكاري در طرح كاهش پيك بار مصرف با اعمال تخفيف در قبوض برق مصرفي مشتركان انجام مي شود و در برنامه هاي آتي مديريت مصرف در تابستان 97، مشتركان حوزه هاي خانگي، آمپري و ساير مشتركان ديماندي نيز مي توانند در اين طرح مشاركت كنند و از مزاياي آن بهره مند شوند.

وي در ادامه اين خبر افزود: ميزان همكاري و كاهش پيك بار سال جاري بطور همزمان با پيك بار كشوري در تاريخ 8 مرداد بميزان 61 مگاوات و غير همزمان با پيك بار كشوري در تاريخ اول مرداد 96 برابر 100 مگاوات بود كه اين مقدار كاهش پيك عمدتا به ترتيب در بخش هاي كشاورزي، صنعتي، خانگي و اداري و تجاري و در روشنايي معابر روي داده است.

مديرعامل شركت در ادامه از همكاري مشتركان برق كه همه ساله بخصوص در تابستان صنعت برق استان و كشور را ياري مي رسانند و با كاهش يا جابجايي حداقل 15 درصد مصرف برق و رعايت بهينه سازي مصرف در ساعات اوج بار، سرمنشاء خدمات گسترده در استان و كشور هستند، صميمانه قدرداني كرد.

کد خبر : 85451
تاریخ : چهار شنبه، ٢٢ فروردین ١٣٩٧ ١٩:٠٠