پرداخت 13 ميليارد و 490 ميليون ريال پاداش به مشتركان برق آذربايجان غربي در سال 96

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي توزيع آذربايجان غربي، مديرعامل اين شركت از پرداخت 13 ميليارد و 490 ميليون ريال پاداش به مشتركان برق استان در سال 96 خبر داد.

اكبر حسن بكلو در گفتگو با روابط عمومي شركت از پرداخت 13 ميليارد و 490 ميليون ريال پاداش به 394 مشترك برق كه در بخش هاي صنعتي، كشاورزي، اداري، تجاري و ديزل هاي خود تامين در طرح كاهش پيك بار تابستان همكاري و مشاركت داشتند، خبر داد.

وي ضمن تاكيد بر لزوم تبديل مديريت مصرف و اصلاح الگوي مصرف به يك فرهنگ عمومي، افزود: در صورت تحقق اين موضوع بسياري از مشكلات حوزه انرژي در استان و كشور حل شده و اهداف مهم ملي در حوزه صنعت برق محقق خواهد شد.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي در خصوص نحوه همكاري و جلب مشاركت و ورود اطلاعات مشتركان همكار و محاسبات پاداش مشتركان ابراز داشت: اين فرايند از امسال بصورت مكانيزه و تحت وب انجام خواهد شد و از سال آينده نيز مشتركان همكار خواهند توانست با دسترسي ايجاد شده، اطلاعات همكاري در بازه هاي مورد علاقه را مستقيما در نرم افزار مربوطه وارد كنند.

حسن بكلو شرط اصلي و مهم براي برخورداري از پاداش و تخفيف طرح هاي مديريت بار را داشتن لوازم اندازه گيري مناسب (كنتور هوشمند ديجيتالي يا كنتور طرح فهام يا كنتورهاي ديگر بهمراه مودم يا ديتالاگر) اعلام كرد و افزود: پرداخت مزاياي همكاري در طرح كاهش پيك بار مصرف با اعمال تخفيف در قبوض برق مصرفي مشتركان انجام مي شود و در برنامه هاي آتي مديريت مصرف در تابستان 97، مشتركان حوزه هاي خانگي، آمپري و ساير مشتركان ديماندي نيز مي توانند در اين طرح مشاركت كنند و از مزاياي آن بهره مند شوند.

وي در ادامه اين خبر افزود: ميزان همكاري و كاهش پيك بار سال جاري بطور همزمان با پيك بار كشوري در تاريخ 8 مرداد بميزان 61 مگاوات و غير همزمان با پيك بار كشوري در تاريخ اول مرداد 96 برابر 100 مگاوات بود كه اين مقدار كاهش پيك عمدتا به ترتيب در بخش هاي كشاورزي، صنعتي، خانگي و اداري و تجاري و در روشنايي معابر روي داده است.

مديرعامل شركت در ادامه از همكاري مشتركان برق كه همه ساله بخصوص در تابستان صنعت برق استان و كشور را ياري مي رسانند و با كاهش يا جابجايي حداقل 15 درصد مصرف برق و رعايت بهينه سازي مصرف در ساعات اوج بار، سرمنشاء خدمات گسترده در استان و كشور هستند، صميمانه قدرداني كرد.

کد خبر : 85451
تاریخ : چهار شنبه، ٢٢ فروردین ١٣٩٧ ١٩:٠٠