پيك بار برق استان آذربايچان غربي، در سال گذشته 58 مگاوات كمتر از سهميه تعيين شده براي استان بود

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي، اجراي برنامه هاي كلان مديريت مصرف در بخش هاي مختلف، را نيازمند همكاري و مشاركت مردم و استمرار و توسعه فرهنگ صحيح استفاده از انرژي برق دانست.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي توزيع آذربايجان غربي، مديرعامل اين شركت با اعلام اين خبر گفت: سهميه پيك تعيين شده از سوي شركت توانير براي استان آذربايجان غربي در سال96، به ميزان 1048 مگاوات بود كه با توجه به افزايش سالانه مصرف برق و اقداماتي كه اين شركت در حوزه هاي مختلف انجام داد، پيك بار حادث شده استان 990 مگاوات بود كه 58 مگاوات كمتر از سهميه مشخص شده است.

اكبر حسن بكلو از جمله اقدامات اين شركت در راستاي كنترل و مديريت پيك بار برق استان در سال گذشته به استفاده از ظرفيت مولدهاي اضطراري، بهينه سازي روشنايي معابر، اجراي طرح هاي تشويقي مشتركان ديماندي و عقد تفاهم نامه با صنايع و كشاورزان و ساير مشتركان ديماندي موثر در پيك سايي، تست و تعويض لوازم اندازه گيري معيوب و با درصد خطاي بالا و كنترل محدود كننده ها(فيوزها) اشاره كرد و افزود: در سال 96 توانستيم با اصلاح الگوي مصرف مساجد و اماكن مذهبي، اطلاع رساني و برنامه هاي آموزشي گسترده در جهت ترويج فرهنگ مديريت مصرف از جمله آموزش 6000 نفر دانش آموز در مقاطع تحصيلي مختلف در قالب طرح بهسامان، توسعه فرهنگ استفاده حداكثري از نور خورشيد و راهنمايي مشتركان براي نصب سيستم فتوولتائيك (يا انرژي خورشيدي)، رفع اتصالات سست، تعديل بار فيدرها و ترانسفورماتورها و ... به اهداف تعيين شده مديريت مصرف برق دست يابيم.

وي اجراي برنامه هاي كلان مديريت مصرف در بخش هاي خانگي، اداري، تجاري، صنعتي، كشاورزي، مساجد، اماكن مذهبي و مدارس و ... را نيازمند همكاري و مشاركت مردم و تكرار مفاهيم مديريت مصرف و استمرار و توسعه فرهنگ صحيح استفاده از انرژي برق اعلام كرد و از عموم مشتركان برق استان درخواست نمود از انرژي برق بصورت صحيح و اصولي استفاده كنند.

کد خبر : 85450
تاریخ : چهار شنبه، ٢٢ فروردین ١٣٩٧ ١٨:٥٦