اجراي موفقيت آميز مانور ضربتي بحران در اردكان

با حضور 17 اكيپ عملياتي در شهرستان اردكان، مانور ضربتي تعويض تيرهاي فرسوده خروجي پست فوق توزيع ترك آباد با موفقيت اجرا شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان يزد، مهندس كاظم كرمي, مدير دفتر نظارت بر بهره برداري و مسئول برگزاري مانور گفت: مانور ضربتي بحران برق با حضور 17 اكيپ عملياتي در شهرستان اردكان برگزار شد كه محك مناسبي به لحاظ امادگي نيروها، سنجش عملكرد و توانمندي برقكاران شركت در مواقع بحران است.

وي اعلام كرد: افزايش ضريب اطمينان شبكه، مقاوم سازي پايه ها، كاهش خاموشي مشتركان و پايداري خط در برابر طوفان هاي فصلي از اهداف برگزاري اين مانور است.

مهندس سيد ناصر ميرفخرالديني، مدير توزيع برق اردكان نيز در سخناني گفت: صنعت برق به عنوان انرژي پاك و قابل جايگزين به ساير انرژي ها از اهميت بسزايي برخوردار است.

وي با بيان اينكه صنعت برق به عنوان يك صنعت استراتژيك مي تواند محور برنامه هاي توسعه ملي به شمار رفته و در جهت بهبود كيفيت زندگي بشر موثر واقع شود تصريح كرد: با توجه به اينكه دولت ها هزينه سنگيني در زمينه رشد و توسعه و ارتقا اين صنعت متحمل شده اند لازم است در پايداري شبكه هاي برق نيز تلاش كرد.

ميرفخرالديني خاطرنشان كرد: شبكه هاي برق با وجود حوادث طبيعي و فني گاهي دچار اشكال مي شوند كه بايد موارد و مسايل را پيش بيني و شرايط را سنجيد تا كمترين خاموشي بر مردم اعمال شود.

اين مسئول در ادامه با بيان اينكه در اجراي مانور بازسازي شبكه برق شهرستان اردكان 53 عدد پايه بتني در 20 كيلومتر از شبكه برق در بخش عقدا تعويض و در مقابل حوادث بعدي مقاوم خواهد شد افزود: در اين شهرستان هزار و 470 كيلومتركنتور فشار متوسط، متصل و طول شبكه فشار ضعيف 760 كيلومتر است و هزار و 400 دستگاه ترانسفورماتور در شهرستان اردكان وجود دارد.

وي اظهار كرد: در اردكان 47 هزار مشترك وجود دارد كه كليه مشتركان از دو پست فوق توزيع اردكان و ترك آباد و يك خط از چادرملو تغذيه شده كه در آينده نيز پست توزيع امامزاده سيدالنورالدين به آن افزوده مي شود.

شايان ذكر است در اين مانور 17 گروه عملياتي وجود دارد كه 13 گروه از كليه شهرسان هاي استان يزد و 4 گروه عملياتي از شهرستان اردكان شركت كرده اند.

کد خبر : 85434
تاریخ : سه شنبه ، ٢١ فروردین ١٣٩٧ ٠٩:٢٨