برگزاري هفتمين سمينار تحقيقاتي و پژوهشي شركت توزيع نيروي برق جنوب استان كرمان

شيخ شعاعي گفت: انديشه خلاقانه، پيشنهاد سازنده، سازمان بالنده شعار دفتر تحقيقات در نظام پيشنهادها است.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق جنوب استان كرمان، اين مراسم با حضور مديرعامل، معاونان و مديران شركت، مديرعامل مديريت توليد برق استان كرمان، اساتيد دانشگاه شهيد باهنر و دانشگاه تحصيلات تكميلي، همكاران تحقيقات شركت توزيع برق شمال استان كرمان برگزار شد.

در ابتداي اين نشست شيخ شعاعي معاون مهندسي و برنامه ريزي به ارائه عملكرد شركت پرداخت و افزود: شركت توزيع نيروي برق جنوب استان كرمان، وظيفه تامين برق 16 شهرستان از 23 شهرستان اين استان و با داشتن بيش از 540 هزار مشترك و با داشتن شبكه ي توزيعي به طول بيش از 32 هزار كيلومتر توسط 25 هزار دستگاه ترانسفورماتور را عهده دار است.

وي به برنامه استراتژيك شركت اشاره كرد و افزود: چشم اندازه شركت در سال 1404 عدد 2808 است به اين معنا كه تلفات شركت به 8 درصد، مراجعه حضوري به 0 و ميزان خاموشي به ازاي هر مشترك به 28 دقيقه در سال برسد.

وي اقدامات شاخص شركت را برشمرد و خاطرنشان كرد: استقرار نظام بودجه ريزي در جهت انضباط اقتصادي، راه اندازي نرم افزار ثبت و نوبت دهي به متقاضيان نيازمند به توسعه شبكه، سامانه مديريت پروژه، نرم افزار آمار، راه اندازي داشبورد مديريتي براي مديران شركت، طراحي و اجراي سيستم جامع مخابراتي VHF با حداقل هزينه و طراحي شده توسط همكاران شركت، راه اندازي خط گرم در كليه شهرستان ها گوشه اي از اقداماتي است كه توسط اين شركت صورت گرفته است.

معاون مهندسي و برنامه ريزي در ادامه سخنان خود به كسب رتبه هاي برتر توسط شركت توزيع برق جنوب استان كرمان اشاره كرد و گفت: مقام دوم در عرصه پژوهش و فناوري در بين شركت هاي توزيع، مقام دوم ارزيابي عملكرد در سال 94 وزارت نيرو، رتبه برتر دستگاه هاي اجرايي استان در شاخص هاي عمومي و اختصاصي جشنواره شهيد رجائي در دو سال پياپي 94 و 95، كسب رتبه برتر در مديريت فعاليت هاي سامانه اطلاعات مكاني، رتبه برتر مركز فوريت هاي برق در بين شركت هاي توزيع كشور، رتبه دوم كشوري در كاهش پيك بار تابستان 95، رتبه اول كشور در پروژه هاي پيك سايي بهره برداري در تابستان 95 از جمله مقام هاي كسب شده توسط شركت برق جنوب استان كه به همت والاي كاركنان شركت حاصل شده است.

وي به فعاليت هاي حوزه تحقيقات در شركت توزيع نيروي برق جنوب استان كرمان پرداخت و افزود: مديريت پروژه هاي تحقيقاتي، مقالات و كنفرانس ها، انتشار مقالات و تحقيقات منجر به ساخت و تجاري سازي محصولات، ارتباط موثر صنعت و دانشگاه از جمله وظايف اين دفتر است.

وي در خصوص فعاليت ها در حوزه پژوهش به كسب رتبه دوم پژوهشي در بين شركت هاي توزيع در سال اشاره كرد و بيان كرد: جذب 100 درصد بودجه در سال 95، شش پروژه خاتمه يافته در سال 96 و همچنين 18پروژه در دست اقدام از جمله اقدامات اين دفتر است.

شيخ شعاعي تصريح كرد: از فعاليت هاي دفتر تحقيقات در زمينه ارتباط صنعت و دانشگاه، برگزاري جلسات مستمر با دفتر ارتباط صنعت و دانشگاه، برگزاري دوره هاي تخصصي براي دانشجويان و اساتيد، برگزاري جلسات مشترك با دانشگاه، راه اندازي خانه صنعت است.

وي به شعار نظام پيشنهادها اشاره كرد و افزود: انديشه خلاقانه، پيشنهاد سازنده، سازمان بالنده شعار دفتر تحقيقات در نظام پيشنهاد ها مي باشد و معيار انتخاب امور برتر در امر پيشنهادها درصد مشاركت كاركنان امور در ارائه پيشنهاد، سرانه ارائه پيشنهاد،تعداد پيشنهاد پذيرفته شده است.

وي در ادامه افزود: اين شركت در سال 96 موفق به كسب رتبه «رشد برتر» در ارزيابي عملكرد نظام پيشنهادها در بين شركت هاي توزيع كشور شده است.

در ادامه اين نشست صلواتي زاده، مشاور و مدرس دوره هاي تخصصي كارآفريني و مديريت به ارائه سخنراني و سپس قاضي زاده مشاور بررسي اقتصادي پروژه هاي تحقيقاتي شركت و نژادملايري نيز در خصوص برداشتگرهاي انرژي خود به ارائه گزارش كارهاي انجام شده پرداختند.

در پايان اين نشست هدايايي به رسم يادبود به داوران پروژه هاي تحقيقاتي، مقاله دهندگان و برترين هاي تحقيقات و نظام پيشنهادها اهداء شد.

کد خبر : 85280
تاریخ : دو شنبه ، ٢١ اسفند ١٣٩٦ ١١:٤٤
تعداد بازديد : ٦٨٣