براي نخستين بار در صنعت برق كشور

نسخه اندرويد پرتال نيرو در برق باختر راه اندازي شد

به منظور دسترسي آسان و به موقع كاركنان و به خصوص همكاراني كه در نقاط دور و خارج از دسترس اينترنت قرار دارند سيستم جامع اطلاع رساني كاركنان شركت برق منطقه اي باختر تحت اندرويد و بر روي تلفن همراه با نظارت دفتر فناوري ارتباطات و مديريت اطلاعات طراحي ودرحال بهره برداري است.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق باختر، علي صفري معاون برنامه ريزي و تحقيقات شركت ضمن بيان مطلب فوق افزود: از آنجايي كه گستره جغرافيايي شركت برق منطقه اي باختر بسيار پهناور است و در بعضي از نقاط امكان استفاده اينترنت بر روي سيستم هاي (پي سي) وجود ندارد، شركت تصميم به طراحي سيستم جامع اطلاع رساني كاركنان از طريق اندرويد و بر روي گوشي هاي همراه گرفت و در حال حاضر امكان نصب و استفاده از اين سيستم بصورت بسيار آسان امكان پذير است.

صفري افزود: سيستم جامع تحت اندرويد داراي بخشهاي كارتابل پرسنلي، حضور و غياب است كه در فرآيند حضور و غياب كليه مراحل از ثبت تا كاردكس مرخصي بصورت سيستمي انجام مي شود.

وي افزود: دو بخش حقوق و دستمزد و درمان نيز در نسخه اندرويد وجود دارد كه همكاران مي توانند نحوه واريز حقوق و دستمزد و كسورات خود را به صورت آنلاين ملاحظه كنند و در بخش درمان نيز از نحوه پرداخت نسخ پزشكي خود آگاهي كامل و به روز داشته باشند.

وي با اشاره به امنيت اين سيستم افزود: در بخش حقوق و دستمزد نحوه تشخيص هويت افراد در دو مرحله صورت مي گيرد و درست مانند سيستم هاي بانكي مشابه كه فرد تنها با داشتن رمز و نام كاربري نمي تواند داخل سيستم شود بلكه يك كد نيز از طريق سيستم براي فرد دارنده نام كاربري ارسال مي شود كه تنها افرادي كه آن كد را وارد مي كنند براي بالا بردن امنيت مي توانند در قسمت حقوق و دستمزد وارد شوند.

وي در پايان افزود: اين نسخه اندرويد در مرحله تكميل مي باشد و بسياري از فرآيندهاي كاري شركت در بحث توسعه آن در دستور كار شركت قرار دارد و به زودي سيستم اطلاع رساني هم جايگزين سيستم پيام كوتاه اطلاع رساني كاركنان خواهد شد و همكاران مي توانند از طريق سيستم اندرويد در جريان كليه اخبار و اطلاع رساني هاي شركت قرار گيرند. توسعه سيستم بر روي نسخه اندرويد بارگزاري خواهد شد. يادآور مي شود اين سيستم بعنوان جايگزين پيام كوتاه براي همكاران شركت بر روي نسخه اندرويد تمكيل و در دسترس قرار مي گيرد.

کد خبر : 85267
تاریخ : یکشنبه ، ٢٠ اسفند ١٣٩٦ ٠٩:٢٨
تعداد بازديد : ٧٠٧
فرستنده خبر : بهرام صديقي