مديرعامل شركت توزيع نيروي برق مازندران خبر داد

افتتاح 98 پروژه برقرساني مازندران در دهه فجر

مهندس قاسم شهابي از بهره برداري 98 پروژه برق رساني با اعتبار بالغ بر 100 ميليارد ريال در دهه مبارك فجر امسال در مبارك خبر داد و گفت: با بهره برداري از اين پروژه ها 28 هزار و 392خانوار از مزاياي آن برخوردار مي شوند.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي توزيع مازندران، مهندس قاسم شهابي مديرعامل اين شركت، از بهره برداري 98 پروژه برق رساني با اعتبار بالغ بر 100 ميليارد ريال در دهه مبارك فجر امسال در مبارك خبر داد و گفت: با بهره برداري از اين پروژه ها 28 هزار و 392خانوار از مزاياي آن برخوردار مي شوند.

مديرعامل شركت توزيع برق مازندران افزود: اين پروژه ها شامل تأمين برق مسكن مهر، احداث و توسعه و اصلاح و بهينه سازي شبكه هاي فرسوده روستايي و شهري، رفع ضعف ولتاژ، تقويت شبكه و برق رساني به روستاها و افتتاح چند پروژه ساختماني است.

وي تصريح كرد: از 98 پروژه اي كه در دهه فجر امسال به بهره برداري مي رسد 12 پروژه در بابل جنوب، ساري شمال 4 پروژه، بابلسر 16 پروژه، نكا 8 پروژه، بابل شمال 6 پروژه، سوادكوه 13 پروژه، آمل 11 پروژه، جويبار 8 پروژه، سيمرغ 5 پروژه، مياندورود و گلوگاه هر كدام دو پروژه، ساري جنوب و قائمشهر هر كدام 3 پروژه ، سوادكوه شمالي و بهشهر 1 پروژه به بهره برداري قرار مي گيرد.

مديرعامل شركت توزيع برق مازندران با بيان اينكه بهره برداري 98 پروژه برق رساني دهه فجر با اعتبار 100 ميليارد و سيصدو چهل و هشت ميليون ريال است، افزود: كلنك زني ساختمان ستاد اين شركت با اعتباري بالغ بر 200 ميليارد ريال در دهه مبارك فجر انجام مي شود.

وي پرداخت به موقع و غيرحضوري صورت حساب هاي برق مصرفي را مورد تأكيد قرار داد و گفت: براساس قانون هدفمندي يارانه ها، درآمد حاصل از فروش انرژي برق به عنوان يكي از حامل هاي مهم انرژي از منابع تأمين پرداخت يارانه ها محسوب مي شود و شركت هاي توزيع برق به نمايندگي وزارت نيرو در وهله اول موظف به وصول بهاي برق و انتقال وجوه حاصل از آن به خزانه هستند.

مديرعامل شركت توزيع برق مازندران افزود: علاوه بر اين شركت هاي توزيع از همين محل بايد هزينه هاي اصلاح و بهينه سازي شبكه ها، پرداخت ديون پيمانكاران، حقوق و دستمزد پرسنل، بيمه و ماليات و ... را تأمين كند.

اين مسوول خاطرنشان كرد: هدف اين شركت از پيگيري وصول مطالبات فراهم كردن نقدينگي دولت براي پرداخت يارانه ها و سپس تأمين هزينه هاي مرتبط با خدمت رساني به مشتركان برق است.

مهندس شهابي ماه هاي پاياني سال را از پر دغدغه ترين ماه ها در ضرورت وصول مطالبات دانست و تصريح كرد: در ماه هاي منتهي به پايان سال اين شركت با پرداخت هاي مضاعف حقوق و عيدي، فشار پيمانكاران و طلبكاران فروشنده لوازم و تجهيزات برقي به همان نسبت با فشار بيشتر مقامات بالادستي براي تأمين نقدينگي يارانه ها نيز مواجه است.

کد خبر : 84680
تاریخ : شنبه ، ٢٣ دی ١٣٩٦ ٠٧:٠٣
تعداد بازديد : ١٣١٤