برق تبريز و شهرداري تفاهم نامه مبادله مي كنند

شركت توزيع نيروي برق تبريز و شهرداري كلانشهرتبريز تفاهم نامه همكاري مبادله مي كنند.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق تبريز، مديرعامل شركت توزيع نيروي برق تبريز در نشست مشترك با شهردار اين كلانشهر، با اشاره به لزوم تسهيل فرآيندهاي مشترك، افزود: با توجه به تاكيد شركت توانير بر اجراي شيوه نامه اجرايي نظارت بر طراحي و اجراي استاندارد تاسيسات برق كليه اماكن و ساختمان ها بر اساس تفاهم نامه بين وزارتخانه هاي نيرو و راه و شهرسازي و سازمان نظام مهندسي كشور، هنوز اين موضوع در تبريز اجرايي نشده كه اميدواريم در اين موضوع به يك رويه مشترك با شهرداري و نظام مهندسي برسيم.

عادل كاظمي در خصوص تصميم شهرداري مبني بر ممنوعيت نصب پست هاي هوايي، تصريح كرد: هدف از اين تصميم كمك به زيبايي بصري شهر بوده، ولي اين موضوع در تعارض با آيين نامه برق است كه موجب تحميل هزينه زياد به مشتريان مي شود و اميدواريم بتوانيم به يك راه حل مشترك دست پيدا كنيم.

وي افزود: با توجه به رويداد مهم تبريز2018، شركت توزيع نيروي برق تبريز برنامه ريزي و اجراي اصلاح 60 كيلومتر از شبكه روشنايي معابر تبريز را در دستور كار قرار داده است.

وي تصريح كرد: ملاحظات جا به جايي شبكه، حفاري و كابل كشي، حساب هاي فيمابين، شاخه زني و هرس درختان و ... از جمله مسائلي هستند كه بايد مورد توافق طرفين قرار بگيرند.

وي از تدوين يك تفاهم نامه مشترك بين برق تبريز و شهرداري تبريز خبر داد و افزود: اين تفاهم نامه مراحل پاياني بررسي خود را طي مي كند تا موضوعي از قلم نيافتد و به زودي به امضاء طرفين خواهد رسيد.

وي در پايان خاطرنشان شد: تمامي اين بحث ها زماني ثمر بخش خواهد بود كه بتوانيم در كار مردم و مراجعين تسريع كنيم و بروكراسي هاي زايد را از بين ببريم.

در ادامه اين نشست، شهردار كلانشهر تبريز گفت: با توجه به كمبود منابع در هر دو طرف، بهترين راه حل تعامل است.

ايرج شهين باهر شهر را متعلق به همه ساكنان آن دانست و افزود: در تبريز نيز اگر مانند برخي شهرها، ديدگاه ياري رساندن به شهرداري وجود داشته باشد، بسياري از كارها تسريع مي شود.

وي تاكيد كرد: ما بايد كاري بكنيم كه چهره شهر نازيبا نشود و اعتبار اخذ شده توسط شركت توزيع نيروي برق تبريز براي اصلاح روشنايي معابر، جاي تقدير دارد.

وي از برق تبريز خواست تا در احياي بازار تاريخي تبريز بيش از پيش همكاري كند و افزود: انتظار داريم در كف سازي بازار كه به صورت قطعه قطعه انجام مي شود، شركت برق همكاري كند تا شبكه برق بازار به زير زمين منتقل شود.

کد خبر : 84389
تاریخ : دو شنبه ، ١٣ آذر ١٣٩٦ ١٠:٣٦
تعداد بازديد : ١٣٧٥