مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان چهارمحال و بختياري مطرح كرد

توسعه نيروگاه هاي توليد پراكنده در چهارمحال وبختياري با رويكرد اقتصاد مقاومتي

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان چهارمحال وبختياري گفت: توسعه نيروگاه هاي توليد پراكنده در اين استان با رويكرد اقتصاد مقاومتي انجام مي شود.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان چهارمحال و بختياري، مهندس مجيد فرهزاد مديرعامل اين شركت در مصاحبه تلويزيوني با صدا و سيماي مركز استان ضمن اشاره به نقش صنعت برق در توسعه كشور و ارتباط آن با اقتصاد مقاومتي گفت: سياست هاي اقتصاد مقاومتي را در صنعت برق در سه محور عدالت بنياني، مشاركت مردم و دانش بنياني دنبال مي كنيم.

وي در توضيح محور عدالت بنياني گفت: تامين برق مطمئن و پايدار براي كليه مشتركان و متقاضيان و توسعه شبكه برق رساني در همه مناطق استان حتي دور ترين روستاها، بيانگر اجراي محور عدالت بنياني اقتصاد مقاومتي در اين شركت است.

ايشان در ادامه سخنان خود تشريح كرد: مشاركت مردم در اقتصاد صنعت برق ديگر رويكرد اقتصاد مقاومتي در اين شركت است كه مي توان به استفاده از نيروگاهاي پراكنده (DGهاو نيروگاه هاي خورشيدي) كه توسط مشتركان يا متقاضيان احداث شده و امكان مشاركت آنها در توليد برق را فراهم مي آورند، اشاره كرد.

وي در ادامه اين موضوع گفت: كاهش تمركز توليد برق در نيروگاه هاي بزرگ دولتي و كاهش تصدي گري هاي فعاليت هاي اجرايي در بخش دولتي و واگذاري آنها به بخش خصوصي از مزاياي اصلي اين رويكرد است.

مهندس فرهزاد با اشاره به اينكه كاهش تلفات نمونه بارز محور دانش بنياني در سطح شركت برق است گفت: استفاده از دانش و تكنولوژي هاي بروز و بومي در حوزه فعاليتهاي شركت برق، برقراري ارتباط مستمر و مفيد بين شركت برق با دانشگاه و استفاده از پتانسيل افراد تحصيل كرده و دانشگاهي در صنعت برق از مقوله هاي مهم اين محور است.

کد خبر : 84363
تاریخ : یکشنبه ، ١٢ آذر ١٣٩٦ ١١:٤٠
تعداد بازديد : ١٤٩٣