در راستاي تبادل امن اطلاعات

وب سايت شركت برق گيلان به گواهينامه امنيتي SSL مجهز شد

در راستاي ارتقاي امنيت فضاي سايبري و تبادل امن اطلاعات، وب سايت شركت برق منطقه اي گيلان به گواهينامه امنيتي SSL مجهز شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق گيلان، با توجه به اهميت روز افزون امنيت در فضاي سايبري و تهديداتي كه متوجه شركت هاي دولتي است، بكارگيري تمهيداتي كه بتواند امنيت را در سطوح مختلف ارتقاء بخشد امري حياتي و ضروري به نظر مي رسد.

با توجه به اين مهم، با همت و تلاش كاركنان دفتر فناوري ارتباطات و مديريت اطلاعات در جهت رفع موانع و مشكلات موجود و طي مراحل متعدد پيچيده، وب سايت شركت برق منطقه اي گيلان مجهز به گواهينامه امنيتي SSL شد. با تجهيز وب سايت شركت برق گيلان به گواهينامه امنيتي SSL، از اين پس وب سايت شركت برق منطقه اي گيلان و تمامي زيرسايتهاي آن از جمله پست الكترونيكي، به طور خودكار با پروتكل https قابل دسترسي است.

گفتني است كه پروتكل SSL، يك تكنولوژي استاندارد و به ثبت رسيده براي تأمين ارتباطي امن بين يك وب سرور و يك مرورگر اينترنت است. اين ارتباط امن از تمامي اطلاعاتي كه ما بين وب سرور و مرورگر اينترنت (كاربر) انتقال مي يابد، محافظت مي كند تا اين داده ها به صورت محرمانه و دست نخورده باقي بماند.

شايان ذكر است كه در بين 18 وب سايت شركت هاي توانير و زير مجموعه آن، شركت برق منطقه اي گيلان چهارمين شركتي است كه موفق به راه اندازي اين پروتكل شده است.

کد خبر : 84354
تاریخ : شنبه ، ١١ آذر ١٣٩٦ ١٠:٢٤
تعداد بازديد : ١٤٥٥