نشست ارائه دستاوردهاي كنفرانس سيرد گلاسكوي اسكاتلند در توزيع برق زنجان برگزارشد

با حضور نمايندگاني ازانجمن صنفي كارفرمايي شركت هاي توزيع برق، پژوهشگران دانشگاه دولتي و آزاد زنجان، مخترعين و محققان موسسات آموزشي و هشت شركت توزيع برق شمالغرب كشور، نشست منطقه اي سيرد به منظور ارائه دستاوردهاي بيست و چهارمين كنفرانس بين المللي سيرد در گلاسكوي اسكاتلند (2017) به ميزباني توزيع برق زنجان برگزار شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان زنجان، با حضور نمايندگاني ازانجمن صنفي كارفرمايي شركت هاي توزيع برق، پژوهشگران دانشگاه دولتي وآزاد زنجان، مخترعان ومحققان موسسات آموزشي و هشت شركت توزيع برق شمالغرب كشور، نشست منطقه اي سيرد به منظور ارائه دستاوردهاي بيست وچهارمين كنفرانس بين المللي سيرد در گلاسكوي اسكاتلند (2017) به ميزباني توزيع برق زنجان برگزارشد.

مهندس عليزاده رئيس هيات مديره و مديرعامل اين شركت ضمن قدرداني از استقبال خوب پژوهشگران صنعت برق، گفت: كنگره بين المللي سيرد، معتبرترين رويداد علمي، تخصصي در حوزه صنعت برق در سطح جهان است و ايران در سال هاي اخير توانسته در كنگره سيرد جايگاه مناسبي را كسب كرده است.

وي افزود: امسال قريب به 700 مقاله از شركت هاي توزيع برق سراسر كشور و دانشگاه ها به كنگره علمي سيرد ارسال شده كه نشان از تلاش و علم قابل رقابت در اين بخش در كشور است و لازم به ذكر است كه ايران در سه سال پياپي رتبه اول جهان را در تعداد و محتويات مقالات ارسالي داشته است.

عليزاده با اشاره به حضور نمايندگاني از شركت هاي توزيع برق كشور در كنگره بين المللي سيرد در سال 2017، خاطرنشان كرد: اين شركت كنندگان موارد و نكات مهمي را براي استان و كشور به ارمغان آورده اند كه جمع كثيري از دانشگاهيان و فعالان در اين حوزه مي توانند از اين دستاوردها استفاده كنند.

وي يادآور شد: ايران در بحث علوم مربوط به برق توانمندي هاي بالايي دارد، به طوري كه توانسته در مجامع بين المللي با ارائه مقالات به روز، در سطح ايده آلي ظاهر شود. همچنين در شركت هاي توزيع نيروي برق نيز مقالات و مطالعات مناسبي انجام مي شود.

وي تصريح كرد: بايد مقالات و تحقيقات انجام شده به سمت كابردي شدن و خلق ثروت حركت كنند كه اين مهم مي تواند توسط شركت هاي دانش بنيان، بنياد نخبگان و پارك هاي علمي و فناوري سراسر كشور عملياتي شود و با عملياتي و كاربردي شدن اين مقاله ها و خلق ثروت، اين مقالات به زيرساخت ها براي كشور نيز تبديل مي شود.

در ادامه اين نشست نمايندگان حضور يافته در كنفرانس سيرد گلاسكوي اسكاتلند2017 دستاوردهاي بدست آمده را ارائه كردند.

کد خبر : 84346
تاریخ : جمعه ، ١٠ آذر ١٣٩٦ ٠٧:٥٤
تعداد بازديد : ١٣٤٦