ساخت و نصب پست برق در معابر عمومي با حفظ مبلمان شهري

معاون مهندسي و نظارت شركت كفت: به منظور حفظ مبلمان شهري و با توجه به فضاي محدود در معابر عمومي جهت احداث و نصب پست هاي برق با همكاري بخش خصوصي كليدخانه پست برق در ميدان آزادي شهر كرمان نصب شده است.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان، محمدرضا عرب زاده معاون مهندسي و نظارت گفت: به منظور حفظ مبلمان شهري و با توجه به فضاي محدود در معابر عمومي جهت احداث و نصب پست هاي برق با همكاري بخش خصوصي كليدخانه پست برق در ميدان آزادي شهر كرمان نصب شده است.

وي ادامه داد: نظر به توسعه ساخت و سازهاي بلند مرتبه در سطح شهرها بخصوص در شهر كرمان و همچنين افزايش قيمت زمين در مناطقي كه بلند مرتبه سازي انجام مي شود عملاً تامين زمين مناسب جهت احداث ساختمان پست برق با توجه به افزايش قيمت زمين و عدم تمايل مالكان ساختمان ها جهت واگذاري زمين با دشواري مواجه شده است.

وي گفت: بر همين اساس بمنظور ايجاد امكان، جهت واگذاري زمين هايي با ابعاد كوچك تر و كم هزينه تر و همچنين حفظ مبلمان شهري و جلب نظر شهرداري به نصب پست هاي برق در پياده روها و معابر عمومي با همكاري يكي از شركت هاي سازنده اقدام به ساخت نوعي كليدخانه پست برق شده است.

عرب زاده زيبايي و ديد در شب و استفاده از پيام هاي مديريت مصرف برق را يكي از محاسن اين سازه دانست و گفت: با توجه به زمين و امكانات محدود در محدوده ميدان آزادي و موقعيت ترافيكي و پررفت وآمد سعي شده است تا ضمن استفاده بهينه از فضاي موجود حفظ مبلمان و آرايش زيبايي شهري نيز رعايت شود كه تاثير زيادي در پيشرفت پروژه هاي برق رساني خواهد داشت.

معاون مهندسي و نظارت از برنامه ريزي ونصب پست هاي برق فانتزي در آينده نزديك در سطح شهر خبر داد و گفت: اين حركت به منظور تعامل وهمكاري با شهرداري درجهت توسعه وعمران شهر كرمان انجام خواهد شد.

کد خبر : 84195
تاریخ : سه شنبه ، ٢٣ آبان ١٣٩٦ ١٢:٣١
تعداد بازديد : ١٥٤٠