نخستين نشست آموزشي رابطين مديريت مصرف مدارس در سال جاري برگزار شد

مدير دفتر مديريت مصرف شركت توزيع نيروي برق استان يزد در جمع رابطين مدارس گفت: كاهش مصرف برق در منازل ، متاثر از آموزش صحيح و فراگيري مفاهيم مديريت مصرف به دانش آموزان است.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان يزد، مهندس محمد ميرشمس كه در جمع رابطين مديريت مصرف و در نخستين نشست سال جاري سخن مي گفت، با اشاره به اهميت نقش اوليا مدرسه در فرهنگ سازي مديريت مصرف گفت: كاهش مصرف برق در منازل به خصوص در ساعات اوج بار، .متاثر از آموزش صحيح و فراگيري مفاهيم مديريت مصرف به دانش آموزان است.

وي اقتصاد كشور، آينده فرزندان و سلامتي جامعه را تاثير پذير از مديريت مصرف انرژي در بخش آب، برق و سوخت دانست و اذعان كرد: شاخص انرژي در كشور ما بسيار بالاست و مدارس به عنوان يكي از بخش هاي اثر گذار در فرهنگ سازي مي توانند در كاهش آن موثر باشند.

ميرشمس در آماري تامل برانگيز متوسط مصرف انرژيِ را نسبت به جهان چهار برابر بيان كرد و متذكر شد: برگزاري مسابقات مختلف در بين دانش آموزان، انتخاب مدير انرژي براي هركلاس درس و آموزش به آنان، آموزش معلمان مقاطع مختلف، اختصاص ساعاتي از درس انشاء به موضوع مديريت مصرف، برپايي نمايشگاه از آثار دانش آموزي و آموزش مستقيم مفاهيم در مدارس، جزء برنامه هايي بود كه در سال هاي گذشته انجام شد.

وي اضافه كرد: در بخش مسابقات دانش آموزي، مسابقه نقاشي، طراحي روزنامه ديواري، مقاله نويسي، كتابخواني، شعر، داستان نويسي، عكاسي با موبايل، فيلم كوتاه، تئاتر، سرود با مضامين مديريت مصرف مي تواند در مدارس مد نظر قرار گيرد.

مدير دفتر مديريت مصرف شركت توزيع نيروي برق استان يزد بخش دوم سخنان خود مفاهيم مديريت مصرف در بخش خانگي و اداري را تشريح كرد و به سئوالات معلمان با ارائه روشهاي متداول مديريت انرژي در دنيا پاسخ داد.

کد خبر : 84181
تاریخ : دو شنبه ، ٢٢ آبان ١٣٩٦ ١٠:٠٢
تعداد بازديد : ١٥١٢