پيش بيني بار شبكه استان سمنان به صورت روزانه در نشست بازار برق

در نشست كميته سياست گذاري بازار برق شركت توزيع برق استان سمنان، پيرامون پيش بيني بار شبكه به صورت روزانه و گزارش هاي لازم در اين بخش بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي توزيع سمنان، در نشست كميته سياست گذاري بازار برق اين شركت، پيرامون پيش بيني بار شبكه به صورت روزانه و گزارش هاي لازم در اين بخش بحث و تبادل نظر شد.

دبيركميته سياست گذاري بازار برق شركت توزيع برق استان اعلام كرد: در دومين نشست اين كميته، در زمينه خريد بخشي از انرژي مصرفي استان از بورس انرژي كشور تصميم گيري شد.

مهندس "پروانه آزادي فرد" گفت: به منظور مديريت داده و پيش بيني بار مصرفي استان، نرم افزار جامع بازار برق در اين شركت مستقر مي شود.

وي با اشاره به اين كه نياز است تا عمده برق مصرفي از طريق بورس تامين و نيز قيمت واقعي برق در بورس مشخص شود افزود: شركت توانير در صدد است با ارائه مدل جديد گردش مالي در معاملات بورس، شركت ها را به اين امر ترغيب كرده تا استفاده لازم در اين زمينه صورت پذيرد.

وي با بيان اين كه در راستاي تامين برق مشتركان بالاي 5 مگاوات، مشتركان بايد انرژي خود را از بورس انرژي، خريد دو جانبه و و بازار عمده فروشي تامين كنند تصريح كرد: در اين روش، نوع انرژي خريداري شده با توجه به نوع مصرف توسط مشترك مديريت شده و قيمت تمام شده آن كاهش خواهد يافت.

کد خبر : 84154
تاریخ : شنبه ، ٢٠ آبان ١٣٩٦ ١٨:٥٤
تعداد بازديد : ١٣١٢