مجري طرح هاي توسعه پست شركت برق منطقه اي خوزستان خبر داد

پيشرفت 90 درصدي احداث 21 دستگاه بانك خازني در پست هاي فوق توزيع برق خوزستان و كهگيلويه و بوير احمد

مجري طرح هاي توسعه پست شركت برق منطقه اي خوزستان گفت: پروژه احداث 21 دستگاه بانك خازني در 9 شهر از استان هاي خوزستان و كهگيلويه و بويراحمد با ارزش سرمايه گذاري 84 ميليارد ريال با پيشرفت فيزيكي 90 درصد در حال انجام است.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق خوزستان، مجري طرح هاي توسعه پست اين شركت گفت: پروژه احداث 21 دستگاه بانك خازني در 9 شهر از استان هاي خوزستان و كهگيلويه و بويراحمد با ارزش سرمايه گذاري 84 ميليارد ريال با پيشرفت فيزيكي 90 درصد در حال انجام است.

نيما درياپور در گفتگو با خبرنگار اين شركت اظهار كرد: از مجموع 21 دستگاه بانك خازني، 11 دستگاه از آن به ظرفيت 8/52 مگاوار برقدار و وارد مدار شده و عمليات اجرايي 6 دستگاه ديگر به ظرفيت 8/28 مگاوار به اتمام رسيده و آماده برقدار شدن هستند.

وي افزود: چهاردستگاه باقيمانده نيز با پيشرفت فيزيكي 90 درصد در حال انجام است كه تا پايان آذر ماه امسال به بهره برداري مي رسند.

مجري طرح هاي توسعه پست شركت برق منطقه اي خوزستان اضافه كرد: هدف از احداث و نصب بانك خازني در پست هاي فوق توزيع برق، اصلاح ولتاژ شبكه برق و ضريب توان در منطقه است.

درياپور گفت: كليه مراحل طراحي و خدمات مهندسي و همچنين ساخت تجهيزات و عمليات اجرايي پروژه توسط شركت هاي داخلي انجام شده است.

کد خبر : 84151
تاریخ : شنبه ، ٢٠ آبان ١٣٩٦ ١٥:٠٦
تعداد بازديد : ١٤٦٠