ساخت دستگاه آشكارساز انشعاب غيرمجاز برق توسط متخصصان ايراني

دستگاه آشكارساز انشعاب برداشت غيرمجاز از كابل سرويس مشتركان فشار ضعيف بر مبناي نيازهاي موجود توسط متخصصان ايراني در شركت توزيع برق آذربايجان غربي طراحي و ساخته شد.

دستگاه آشكارساز انشعاب برداشت غيرمجاز از كابل سرويس مشتركان فشار ضعيف بر مبناي نيازهاي موجود توسط متخصصان ايراني در شركت توزيع برق آذربايجان غربي طراحي و ساخته شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير مهندس حسن بكلو مديرعامل شركت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي ضمن اعلام اين خبر گفت: اين دستگاه قابليت شناسايي انواع كابلها و در شرايط محيطي متفاوت از جمله دفن شده در زمين و در زير مصالح مختلف از جمله گچ، آجر و بتن ... را دارد.
وي افزود: سنسور بهبود يافته دستگاه امكان مكان يابي انشعاب با خطاي بسيار كم را امكانپذير مي سازد. اين دستگاه پس از شبيه سازيهاي الكترومغناطيسي دقيق در محيطهاي نرم افزاري به دقت مطالعه شده و پس از طي مراحل طراحي، ساخت مدارات الكترونيكي، ساخت نمونه آزمايشگاهي و ساخت نمونه نهايي به اتمام رسيده است.
حسن بكلو ادامه داد: عدم امكان رويت و بازرسي صحيح از لوازم اندازه گيري 12 درصد از مشتركان، پوشيدگي و عدم دسترسي به كابل سرويس و همچنين عدم امكان كشف و اصلاح 2800 مورد دستكاري كابل سرويس، معادل 0.8درصد از كل مشتركان اروميه بعلت پوشيدگي و عدم دسترسي به كابل سرويس (معادل 1.5% تلفات) و ... را مي توان به عنوان ضرورتهاي طراحي و ساخت دستگاه آشكارساز انشعاب غيرمجاز و مسيرياب كابل اعلام كرد.
مديرعامل شركت توزيع برق آذربايجان غربي تصريح كرد: اين دستگاه قابليتهاي پيدا كردن مسير كابل و كابل انشعاب غيرمجاز با دقت بسيار بالا در حالت بدون برق و برقدار، شناسايي انشعاب غيرمجاز از كابل سرويس مشتركان فشار ضعيف در هر دوحالت انشعاب غير مجاز با بار و بدون بار با دقت بالا، شناسايي كابل زير انواع مصالح ساختماني (ديوارهاي گچي، آجري و ....)، شناسايي كابل دفن شده در زمين تا عمق 40 سانتي متر با دقت بالا، داراي دستگاه فرستنده توليد سيگنال با قابليت تنظيم و تغيير فركانس و توان خروجي، گيرنده با حساسيت متغير و قابل تنظيم، داراي صفحه نمايش نشاندهنده درصد سيگنال دريافتي توسط گيرنده، LED نشاندهنده قدرت سيگنال دريافتي، آلارم صوتي با چند سطح مختلف، سنسور الكترومغناطيسي بهبود يافته با دقت بالا در مكان يابي و ... را دارا است. 

کد خبر : 84150
تاریخ : شنبه ، ٢٠ آبان ١٣٩٦ ١٥:٠١
تعداد بازديد : ١٥١٢