چهارمين نشست آشنايي با حقوق شهروندي دستگاههاي دولتي استان آذربايجان

چهارمين نشست "آشنايي با حقوق شهروندي" دستگاههاي اجرايي استان آذربايجان شرقي با حضور دكتر شهرتي فر معاون سياسي استانداري آذربايجان شرقي، دكتر بهبودي رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي و مسئوليني از ادارات استان به ميزباني شركت برق منطقه اي آذربايجان برگزار شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق آذربايجان، در اين نشست ابتدا دكتر افشين روشن ميلاني مديرعامل شركت برق منطقه اي آذربايجان ضمن خير مقدم گويي، با اشاره به اهميت صنعت برق و ارتباط مستقيم آن با مردم، توجه به الزامات حقوق شهروندي در اين بخش را بسيار جدي دانسته و اقدامات شركت متبوع خود را در اين زمينه تشريح كرد.

دكتر ميلاني با اشاره به افزايش روزافزون تقاضا در صنعت برق و ارائه خدمات 24 ساعته به مردم، توسعه خدمات الكترونيك و بازنگري در فرايندهاي ارائه خدمات به شهروندان را از مهمترين اقدامات در حقوق شهروندي دانسته و در ادامه، به برخي ويژگيهاي صنعت برق از جمله داشتن پتانسيل بالا در برون سپاري، توسعه خدمات الكترونيك، تعامل با شركت ها و سازمانهاي ديگر در تحقق هرچه مطلوب تر و موثرتر حقوق شهروندي در اين شركت اشاره كرد.

مديرعامل برق آذربايجان در پايان سخنان خود، تصريح كرد كه كميته سلامت اداري اين شركت همواره در حال احصاء گلوگاههاي تخلف و فساد در رابطه با حقوق شهروندي و عفاف و حجاب است.

دكتر داود بهبودي رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان آذربايجان شرقي نيز با تاكيد بر اينكه دستگاههاي دولتي در جريان حركت به سمت توسعه، بايستي حقوق شهروندي را در راستاي تعامل دولت و مردم به جد رعايت نمايند، اظهار داشت: دولت نيز تلاش مي كند با تبيين منشور حقوق شهروندي، در جهت افزايش مطالبات و توسعه ابعاد حقوق شهروندي گام بردارد.

دكتر بهبودي همچنين جايگاه حقوق شهروندي و موضوع رضايت مردمي در اقتصاد مقاومتي را نيز بسيار مهم قلمداد كرد.

وي در پايان سخنان خود، شركت برق منطقه اي آذربايجان را از جمله مجموعه هاي مهم دانست كه با ارائه خدمات در حوزه برق، رعايت حقوق شهروندي را به نحو مطلوب مد نظر قرار داده است.

در ادامه اين نشست، مسئولان و نمايندگان دستگاهها، گزارش عملكرد شركتهاي متبوع خود را پيرامون حقوق شهروندي تشريح كردند.

دكتر رحيم شهرتي فر معاون سياسي استانداري آذربايجان شرقي نيز پس از استماع گزارش عملكرد دستگاههاي دولتي استان، طي سخناني با تبيين اهميت رعايت حقوق شهروندي در سازمانها، تصريح كرد: حقوق شهروندي يعني به رسميت شناختن حقوق مردم بر يكديگر.

وي گفت: هريك از ما علاوه بر اينكه در اداره خودمان حقوق شهروندي را رعايت مي كنيم، در ساير ادارات به عنوان ارباب رجوع محسوب مي شويم كه انتظار داريم حقوق شهروندي در آن با برخورد مناسب، رعايت شود.

دكتر شهرتي فر با تاكيد بر اينكه بايستي نحوه رعايت حقوق شهروندي در دستگاهها، مورد ارزيابي قرار بگيرد، اظهار داشت: بايد ضمن انجام خود ارزيابي در سازمانها، عملكرد سازمانهاي ناظر نيز صورت پذيرد.

معاون سياسي استانداري آذربايجان شرقي با اشاره به الزامات اصول مترقي براي رعايت حقوق مردم ايران در اصل 19 قانون اساسي و ساير اصول آن، تصريح كرد: حقوق شهروندي فقط براي شهرنشينان نيست و اين مسأله براي هر فرد با تابعيت ايراني شامل مي شود.

وي در ادامه گفت: نبايد در موضوع حقوق شهروندي، تبعيض صورت گيرد چرا كه طبق قانون اساسي كشور اسلاميمان، تمامي شهروندان داراي حقوق يكسان و برابر هستند. دكتر شهرتي فر در پايان سخنان خود از تدوين منشور حقوق شهروندي در دولت تدبير و اميد ابراز خرسندي كرده و خاطر نشان ساخت كه بايستي ضمن آموزش همگاني حقوق شهروندي اين حقوق تبديل به گفتمان عموم شود.

در اين جلسه دكتر فتح زاده معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني سازمان مديريت و برنامه ريزي استان ضمن تشريح برخي برنامه ها و عملكرد مجموعه استان در خصوص حقوق شهروندي توضيحاتي در خصوص استقرار شاخص هاي حقوق شهروندي، ارتقاء و ارزيابي هاي مستمر اين شاخص ها را به تفصيل تشريح كرد.

سپس پيرامون موضوعات و فرايندهاي مطروحه بحث و تبادل نظر شد.

در جلسه دوم اين گردهمايي، آقاي قربان پور معاون منابع انساني شركت برق منطقه اي آذربايجان نيز در بخشي از سخنان خود با تاكيد بر اينكه بايستي حقوق شهروندي در مدارس و دانشگاهها نيز بستر سازي شود، اظهار داشت: در چنين شرايطي، وظايف و تكاليف دانش آموزان و دانشجويان در بحث حقوق شهروندي به عنوان صاحبان فرداي اين كشور، به نحو مطلوبي احصاء خواهد شد.

کد خبر : 84132
تاریخ : چهار شنبه، ١٧ آبان ١٣٩٦ ١٨:٤٩
تعداد بازديد : ٩٦٦