شركت توزيع برق آذربايجان غربي پيگيري مي كند

بهره گيري از دستگاه نشت ياب آلتراسونيك توسط بخش توزيع برق

حفاظت از سيستم قدرت و تجهيزات بزرگ وكوچك آن يكي از مهمترين وظايفي است كه بايد به بهترين صورت انجام پذيرد تا ثبات، پايداري و فعاليت دائم سيستم تضمين شود.

حفاظت از سيستم قدرت و تجهيزات بزرگ وكوچك آن يكي از مهمترين وظايفي است كه بايد به بهترين صورت انجام پذيرد تا ثبات، پايداري و فعاليت دائم سيستم تضمين شود.


به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي توزيع آذربايجان غربي، مديرعامل اين شركت در گفتگو با روابط عمومي شركت گفت: اين مسائل به ويژه در سيستم توزيع انرژي الكتريكي كه پيچيده ترين بخش در يك سيستم بزرگ قدرت به شمار مي آيد، از اهميت بيشتري برخوردار است چرا كه از يك سو بيشترين خطا ها و اشتباهات در سيستم توزيع رخ مي دهد و از سوي ديگر ارتباط نزديك آن با مصرف كنندگان انرژي الكتريكي، ضرورت عملكرد صحيح و مداوم آن را بيشتر مي كند.

اكبر حسن بكلو تصريح كرد: تشخيص تجهيزات معيوب و خراب قبل از بروز مشكل در شبكه، از اهميت بالايي برخوردار است.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي ادامه داد: يكي از نشانه هاي معيوب بودن برخي از تجهيزات، بروز نشتي جريان در آن قطعه است به عنوان نمونه مقره هاي آسيب ديده و يا سركابلهاي معيوب قبل از پانچ و بروز مشكل و قطعي برق در شبكه، داراي نشتي جريان ضعيفي هستند و مي توان توسط تجهيزاتي اين عيب را شناسايي و قبل از اختلال در شبكه نسبت به رفع آن اقدام كرد.

وي تصريح كرد: تشخيص نقاطي كه داراي چنين عيبهايي هستند با استفاده از دستگاههاي حساس به امواج اولتراسونيك امكان پذير است و اميدوارم در آينده اي نه چندان دور، استفاده از اين روش در شركت توسعه يابد.

کد خبر : 84131
تاریخ : چهار شنبه، ١٧ آبان ١٣٩٦ ١٦:٢٩
تعداد بازديد : ٩٨٢