به همت متخصصان امور انتقال برق بوشهر

نوسازي ساختمان كليد خانه ايستگاه 66 كيلوولت برازجان 2 انجام شد

به منظور بهينه سازي و افزايش بهره وري از تجهيزات و تاسيسات برق رساني، عمليات نوسازي ساختمان كليد خانه 20 كيلوولت ايستگاه 66 كيلوولت براز جان 2 با اتمام رسيد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت برق منطقه اي فارس، مهندس سيدعبدالمجيد هاشمي مدير امور انتقال برق بوشهر به اهميت حفظ و نگهداري از تاسيسات برق رساني اشاره كرد و گفت: به منظور بهينه سازي و افزايش بهره وري از تاسيسات و تجهيزات برق رساني در ايستگاه هاي تحت پوشش امور انتقال برق بوشهر پروژه نوسازي ايستگاه 66 كيلوولت برازجان 2 به دليل افزايش بيش از حد بار بعضي از خطوط توزيع در شهر برازجان و جلوگيري از انفجار وآتش سوزي به دليل مستحلك بودن كليد هاي مهرآبادي عمليات مزبور با حمايت مدير عامل برق فارس و موافقت معاونت محترم بهره برداري آغاز شد.

وي در ادامه افزود: در اين رابطه مجري بهينه سازي شبكه با همكاري ساير متخصصان مربوطه در راستاي اجراي اين طرح، اقدامات موثري را در جهت خدمت رساني شايسته به مردم عزيز شهر برازجان انجام داده اند.

مدير امور انتقال برق بوشهرهزينه اجراي اين پروژه را يك ميليارد و250 ميليون تومان اعلام كرد و گفت: اعتبار هزينه شده در اين طرح بالغ بر يك ميليارد و 250 ميليون تومان است كه اين مبلغ شامل: كليدهاي 20كيلوولت، افزايش مساحت كليد خانه، بازسازي روشنايي ساختمان، تعويض دربها و افزايش وسايل خنك كننده و تست و راه اندازي كليدها است.

مهندس هاشمي در ادامه خاطرنشان كرد: ايجاد سقف كاذب در اطاق فرمان، سالن كليد خانه و نوسازي روشنايي، تعويض 22 عدد كليد مهرآبادي و تبديل آن به كليد يم، تعويض كليه كابلهاي ورودي 20كيلوولت در ايستگاه 66 كيلوولت برازجان 2 از ديگر اقدامات اساسي و مهمي بوده است كه به دست متخصصان مربوطه انجام شده است.

در ادامه گزارش مزبور مهندس ميثم بهنام ور كارشناس امور انتقال برق بوشهر به ظرفيت پست 66 كيلوولت برازجان 2 اشاره كرد و گفت: پست مزبور با ظرفيت دو دستگاه ترانسفور ماتور40 مگاولت آمپردر جهت رفع افت ولتاژ و مشكل خاموشي در شهر برازجان احداث شده است كه تاثيرات به سزايي در منطقه داشته است.

مهندس بهنام ور، تعديل خطوط پربار در قسمت هاي خيابان شهيد دانشگر، بلوار جمهوري (حسين آباد)، بيمارستان شهيد گنجي و ايجاد ظرفيت آزاد جهت واگذاري انشعاب جديد و كاهش تلفات را از تاثيرات ناشي از احداث پست مزبور دانست.

گزارش ارسالي حاكي از اين است كه تقويت و پايداري شبكه برق شهر برازجان، تامين برق مصرفي مردم برازجان با ضريب اطمينان بالا، افزايش تعداد كابل ورودي ترانسها، جلوگيري از انفجار وآتش سوزي به دليل مستحلك بودن كليدها، از ديگر مزاياي پروژه مزبور است.

کد خبر : 84125
تاریخ : چهار شنبه، ١٧ آبان ١٣٩٦ ٠٩:٤١
تعداد بازديد : ٩٥٢